ЦСКА се класира за 1/8-финалите на купата на България. “Червените” отстраниха Сливен след победа като гост с 3:1. Успехът дойде трудно за “армейците”, които след края на първото полувреме губеха с 0:1. Попадението бе дело на Милен Василев. През втората част за ЦСКА се разписаха Тодор Янчев, Спас Делев и влезлият като резерва Килиън Шеридън.

Футболистите на Милен Радуканов имаха превес почти през целия двубой, но пропиляха много положения и това бе на път да им изиграе лоша шега. Домакините от Сливен играха с почти юношески състав, като Дуци Симонович разчиташе на момчета, родени след 1988 година. Влезлите като резерви бяха още по-малки и напълно непознати на широката общественост.

Още в 9-ата минута Маркиньос пропусна, след като остана сам срещу вратаря, но би в аут. В следващата минута бразилецът влезе в наказателното поле, подаде на Мишел Платини, който не успя да си спре топката, за да я насочи към вратата. В 23-ата минута домакините се възползваха от контраатака и излязоха напред в резултата. Милен Василев получи пас от Деян Христов, влезе отляво в наказателното поле и с хубав финт преодоля Павел Виданов, след което разстреля Здравко Чавдаров. Последваха атаки на ЦСКА, но нищо по-опасно пред вратата на Сливен. Борис Галчев и Платини опитаха отдалеч да застрашат стража Георги Георгиев, но той с лекота се справяше със ситуациите. В 40-ата минута Маркиньос направи непростим пропуск. Той остана сам срещу вратаря на домакините, но реши да бие по земя между краката му и не успя да го преодолее. Така след първото полувреме Сливен се оттегли с преднина от 1:0, въпреки превеса и създадените положения от страна на “червените”.

През втората част натискът на ЦСКА продължи. В 57-ата минута за пореден път капитанът Тодор Янчев влезе в ролята на спасител. Коста Янев изведе Румен Трифонов по лявото крило, той стигна топката до аутлинията, върна я в наказателното поле, откъдето Тодор Янчев по земя направи 1:1. В 59-ата минута домакините претендираха за попадение, което съдията Ахмед Ахмед не призна. След центриране от пряк свободен удар вратарят на ЦСКА Здравко Чавдаров улови топката във въздуха, но падна зад голлинията. Стражът показа, че задържа топката пред голлинията и това даде основание на рефера да не отсъди гол за Сливен.

В 65-ата минута Спас Делев вкара хубав гол след пас на Мишел Платини, но страничният съдия маркира засада. При повторенията се вижда, че няма такава, тъй като Мартин Ковачев покриваше засадата. В 72-ата минута Спас Делев направи 2:1. Той бе изведен зад защитата на домакините, влезе отдясно в наказателното поле и с плътен шут разстреля Георги Георгиев. При положението Спас Делев получи паса точно на линията на засадата, но Мирослав Миндев покриваше нападателя. В 80-ата минута Мишел Платини пропусна, след като получи пас от Маркиньос, но се подхлъзна и нанесе слаб удар в ръцете на стража на Сливен. Пет минути преди края на двубоя домакините можеха да изравнят и да докарат двубоя до продължения. След центриране отляво Деян Христов с глава нацели левия страничен стълб. В последните минути треньорският тандем на ЦСКА Милен Радуканов – Сашо Борисов направи и трите си смени. В игра се появиха Шеридън, Александър Тонев и Апостол Попов. Именно Килиън Шеридън направи 3:1 във втората минута на добавеното време, след като получи извеждащ пас и с прехвърлящ удар прати топката във вратата на домакините.

Срещите от 1/8-финалите на турнира за Купата на България са насрочени за 4 декември. Жребият, който ще определи осемте двойки, ще се тегли на 24 ноември. /БЛИЦ

Мачът по минути тук

СЛИВЕН - ЦСКА 1:3
1:0 Милен Василев (23), 1:1 Тодор Янчев (57), 1:2 Спас Делев (72), 1:3 Килиън Шеридън (90+2)

sliven.jpgСливен: 1.Георги Георгиев, 24.Филип Филипов, 5.Явор Иванов, 16.Мартин Ковачев, 20.Иван Коконов, 22.Петър Стоянов, 7.Мирослав Миндев, 4.Милен Василев, 15.Адриано Миранда, 19.Евгени Игнатов, 14.Деян Христов
Резерви: 12.Анатолий Господинов, 23.Якоб Идризов, 18.Бейсин Бехим, 3.Тейнур Марен, 11.Хюсеин Филипов, 28.Живко Господинов, 18.Бейсим Бейсим

cska_logo.JPG
ЦСКА: 1.Здравко Чавдаров, 25.Йордан Минев, 2.Павел Виданов, 4.Костадин Стоянов, 8.Румен Трифонов, 21.Коста Янев (90+2 - Апостол Попов), 5.Тодор Янчев, 18.Борис Галчев, 28.Маркиньос, 7.Спас Делев (88 - Александър Тонев), 32.Мишел Платини (87 - Килиън Шеридън)
Резерви: 12.Иван Караджов, 11.Иван Бандаловски, 19.Апостол Попов, 24.Александър Тонев, 9.Дормушали Саидходжа, 14.Димитър Илиев, 26.Килиън Шеридън

Черноморец (Балчик) - ЛИТЕКС 1:2
0:1 Дока Мадурейра (34), 1:1 Борислав Павлов (78), 1:2 Флорин Брату (90+2)

Монтана - ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Даниил Ратников (9)

Банско - "ЛЕВСКИ" 1:3
0:1 Гара Дембеле (26), 0:2 Слави Шопов (31-автогол), 1:2 Павел Петков (63), 1:3 Гара Дембеле (75)

Созопол - КАЛИАКРА 0:1
0:1 Делчо Стоилов (22)

Вихрен - ЧЕРНОМОРЕЦ (Бургас) 0:5
0:1 Рикардо Андре (13), 0:2 Муса Койта (18), 0:3 Енис Хайри (36), 0:4 Андиан Фернандеш (77), 0:5 Лис Муйтис (80)

Фенски Спартак (Вн) - ЧЕРНОМОРЕЦ (Поморие) 0:1
0:1 Пламен Димов (45)

Лудогорец (Разград) - СЛАВИЯ 0:2
0:1 Николай Божов (16), 0:2 Николай Божов (45)

Сливен - ЦСКА 1:3
1:0 Милен Василев (23), 1:1 Тодор Янчев (57), 1:2 Спас Делев (72), 1:3 Килиън Шеридън (90+3)

"Ботев" (Криводол) - КОМ-МИНЬОР (Берковица) 0:2
0:1 Росен Колев (108), 0:2 Виктор Михайлов (111)

Доростол (Силистра) - ПИРИН (Бл) 3:5 след дузпи (0:0 в ред. време и след прод.)

Чавдар (Бяла Слатина) - ЕТЪР 2:4 след дузпи (0:0 в ред. време и след прод.)

МАЛЕШ (Микрево) - Видима-Раковски 5:4 след дузпи (0:0 в ред. време и след прод.)

МИНЬОР (Пк) - Академик (Сф) 4:3 след дузпи (1:1 в ред. време и след прод.)
0:1 Стойко Сакалиев (15), 1:1 Костадин Марков (87)

* Отборите с главни букви се класират на 1/8-финалите, които ще се играят на 4 декември. Жребият е на 24 ноември.

На 21 ноември (неделя) от 14:00 часа
Локомотив (София) - Локомотив (Пловдив)
(PRO.BG)
Александър Костадинов, Венцислав Гаврилов, Христо Коцовски

* Победителите се излъчват в елиминации в една среща. При равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при ново реми в края на продълженията се изпълняват дузпи. Срещите от следващата фаза на турнира - 1/8-финалите, са насрочени за 4 декември.