"Левски" победи с 3:1 в Банско и се класира на 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Срещата се игра пред 6000 зрители на стадион "Свети Петър" в зимния курорт. Малко над 1000 бяха привържениците на "Левски", които днес останаха доволни от играта на любимците си.

В герой за "сините" се превърна Гара Дембеле. Още при завръщането си той демонстрира отличната си форма и вкара 2 гола. Както е известно, Дембеле пропусна последните 2 мача заради наказание, а освен това имаше здравословни проблеми през седмицата и пропусна да направи дебют за националния отбор на Мали в контролата с ДР Конго.

Резултатът бе открит в 26-ата минута от Дембеле. Снажният нападател засече центриране на Дъстли Мулдер и даде преднина на "сините", като по този начин се реваншира за фрапатния си пропуск от по-рано, когато не успя да вкара, озовал се сам срещу вратаря Иван Христов. Само 5 минути по-късно преднината на "Левски" бе удвоена след автогол. Опитният Алекснадър Александров проби отляво в наказателното поле на домакините и опита да върне към Дембеле, Слави Шопов обаче уцели топката и тя попадна в собствената му врата - 0:2.

В 36-ата Георги Николов наказа Кирил Акалски, но съдията Николай Йорданов не зачете попадението, тъй като бе маркирана засада. Домакините бурно протестираха, но реферът бе категоричен в решението си.

Втората част започна по-добре за домакините. В 53-ата минута Георги Калайджиев стреля с глава след центриране от дясно, топката премина над вратата на "Левски". В 60-ата Дембеле отново се озова сам срещу вратаря на Банско Иван Христов, но отново не успя да го преодолее.

В 63-ата домакините вкараха за 1:2. Юношата на "Левски" Павел Петков, който се появи в игра малко по-рано, вкара във вратата на Акалски след силен изстрел и рикошет в играч на "сините".

В 75-ата Дембеле уби интригата, реализирайки второто си попадение в мача. Звездата получи топката от Мариян Огнянов и от близко разстояние я прати в долния десен ъгъл на вратата на Банско - 1:3. След това снажният нападател отстъпи мястото си на Исмаил Иса.

С днешните си 2 гола срещу Банско Дембеле вече има 24 от началото на сезона - 14 в "А" група, 8 в Лига Европа и 2 в турнира за Купата на България.

Срещите от 1/8-финалите на турнира са насрочени за 4 декември. Жребият, който ще определи осемте двойки, ще се тегли на 24 ноември. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

БАНСКО - "ЛЕВСКИ" 1:3
0:1 Гара Дембеле (26), 0:2 Слави Шопов (31-автогол), 1:2 Павел Павлов (63), 1:3 Гара Дембеле (75)
БАНСКО:
12.Иван Христов, 19.Цветан Зарев (56-22.Павел Петков), 15.Димитър Крушовски, 14.Иван Топузов, 17.Слави Шопов, 20.Георги Николов, 16.Вайс Кьосов, 10.Георги Калайджиев, 9.Атанас Лясков (76-7.Кирил Михайлов), 21.Велизар Мирчев (69-6.Антон Мангурев), 11.Борислав Хазуров
Резерви: 23.Костадин Янев, 5.Красимир Дурчов, 2.Йордан Лечов, 22.Павел Петков, 6.Антон Мангурев, 8.Цветан Павлов, 7.Кирил Михайлов
Треньор: Войн Войнов
"ЛЕВСКИ":
85.Кирил Акалски, 2.Дъстли Мулдер, 3.Сержиньо Грийн, 5.Иво Иванов, 14.Веселин Минев, 16.Мариян Огнянов (85-6.Майкъл Тевия), 45.Владимир Гаджев, 20.Жоазиньо, 17.Даниел Младенов, 7.Александър Александров (70-30.Лъчезар Балтанов), 39.Гара Дембеле (78-29.Исмаил Иса)
Резерви: 12.Божидар Митрев, 55.Йордан Милиев, 6.Майкъл Тевия, 26.Калин Щърков, 4.Стефан Станчев, 30.Лъчезар Балтанов, 29.Исмаил Иса
Треньор: Ясен Петров

Банско, стадион "Свети Петър" - 6000 зрители
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Павел Петков (Банско); Гара Дембеле, Жоазиньо, Даниел Младенов ("Левски")

Бъдете с "Левски" в Европа! Туристическа агенция "Галера" ще направи това реалност за Вас! За повече подробности, посетете http://www.galera.bg

Черноморец (Балчик) - ЛИТЕКС 1:2
0:1 Дока Мадурейра (34), 1:1 Борислав Павлов (78), 1:2 Флорин Брату (90+2)

Монтана - ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Даниил Ратников (9)

Банско - "ЛЕВСКИ" 1:3
0:1 Гара Дембеле (26), 0:2 Слави Шопов (31-автогол), 1:2 Павел Петков (63), 1:3 Гара Дембеле (75)

Созопол - КАЛИАКРА 0:1
0:1 Делчо Стоилов (22)

Вихрен - ЧЕРНОМОРЕЦ (Бургас) 0:5
0:1 Рикардо Андре (13), 0:2 Муса Койта (18), 0:3 Енис Хайри (36), 0:4 Андиан Фернандеш (77), 0:5 Лис Муйтис (80)

Фенски Спартак (Вн) - ЧЕРНОМОРЕЦ (Поморие) 0:1
0:1 Пламен Димов (45)

Лудогорец (Разград) - СЛАВИЯ 0:2
0:1 Николай Божов (16), 0:2 Николай Божов (45)

Сливен - ЦСКА 1:3
1:0 Милен Василев (23), 1:1 Тодор Янчев (57), 1:2 Спас Делев (72), 1:3 Килиън Шеридън (90+3)

"Ботев" (Криводол) - КОМ-МИНЬОР (Берковица) 0:2
0:1 Росен Колев (108), 0:2 Виктор Михайлов (111)

Доростол (Силистра) - ПИРИН (Бл) 3:5 след дузпи (0:0 в ред. време и след прод.)

Чавдар (Бяла Слатина) - ЕТЪР 2:4 след дузпи (0:0 в ред. време и след прод.)

МАЛЕШ (Микрево) - Видима-Раковски 5:4 след дузпи (0:0 в ред. време и след прод.)

МИНЬОР (Пк) - Академик (Сф) 4:3 след дузпи (1:1 в ред. време и след прод.)
0:1 Стойко Сакалиев (15), 1:1 Костадин Марков (87)

* Отборите с главни букви се класират на 1/8-финалите, които ще се играят на 4 декември. Жребият е на 24 ноември.

На 21 ноември (неделя) от 14:00 часа
Локомотив (София) - Локомотив (Пловдив)
(PRO.BG)
Александър Костадинов, Венцислав Гаврилов, Христо Коцовски

* Победителите се излъчват в елиминации в една среща. При равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при ново реми в края на продълженията се изпълняват дузпи. Срещите от следващата фаза на турнира - 1/8-финалите, са насрочени за 4 декември.