Етър продължава наказателната си акция в първенството и за Купата на България, успявайки да победи като гост с 4:2 след дузпи Чавдар (Бяла Слатина). За "виолетовите" това бе девети пореден мач без загуба. От идването в тима на Димитър Манолов и треньора Велин Кефалов "виолетовите" имат 7 победи и 2 равенства, а от днес вече са и 1/8-финалите за Купата.

В срещата в Бяла Слатина не паднаха попадения в редовното време и в двете продължения от по 15 минути и така се стигна до изпълнението на ударите от бялата точка, при които "виолетовите" бяха безгрешни. Йордан Петров, Михаил Аврионов, Стефан Харлов и Джихат Кямил вкараха хладнокръвно, а за домакините удар на Василев бе спасен от Марко Карканджиу, а четвъртата дузпа излезе в аут и Етър победи с 4:2 и се класира на 1/8-финалите.

Срещите са насрочени за 4 декември. Жребият, който ще определи осемте двойки, ще се тегли на 24 ноември. /БЛИЦ