Славия победи с 2:0 като гост Лудогорец (Разград) и се класира на 1/8-финалите в турнира за Купата на България.

И двете попадения за "белите" реализира Николай Божов. 33-годишният нападател откри в 16-ата минута. Галин Богданов изведе чудесно Радослав Димитров по дясното крило, който продължи към Божов в коридор, той излъга вратаря Мирослав Григоров и от малък ъгъл се разписа - 0:1.

В 45-ата Божов получи топката в наказателното поле, преодоля бранител и с лекота пуска под плонжа на Григоров за 0:2.

От 58-ата минута до края на мача "белите" бяха с играч повече на терена, след като Ангел Гинев получи червен картон заради удар на противников състезател без топка.

Срещите от 1/8-финалите на турнира за Купата на България са насрочени за 4 декември. Жребият, който ще определи осемте двойки, ще се тегли на 24 ноември. /БЛИЦ

Съставът на Славия: Емил Петров, Богомил Дяков, Галин Богданов, Атанас Дреновички, Рафаел Барбоса, Илия Илиев, Иван Цачев (60-Спас Георгиев), Даниел Пеев (75-Емил Мартинов), Радослав Димитров (85-Симеон Мечев), Георги Христов, Николай Божов