Евертън допусна домакински обрат срещу Болтън от 1:0 до 1:2 в среща от 20-ия кръг на английската Висша лига. Цял мач за гостите игра българският национал Мартин Петров. „Карамелите” поведоха с уникален гол от 100 метра на вратарят Тим Хауърд (63), но Уондърърс направиха пълен обрат и спечелиха мача след попадения на Давид Н’Гог (67) и Гари Кейхил (78).

Повторен дебют за домакините направи американският национал Лендън Донован, който бе взет под наем от Лос Анджелис Галакси. След нулево първо полувреме в 63-ата минута стражът на "карамелите" Тим Хауърд изрита мощно върнатата му от Силвен Дистен топка, която тупна много коварно пред вратаря на Болтън Адам Богдан и го прехвърли за 1:0. Радостта на домакините обаче бе твърде кратка, след като четири минути по-късно Давид Н’Гог получи извеждащ пас от Найджъл Рио-Кокър и изравни – 1:1. В 78-ата капитанът на гостите Гари Кейхил бе намерен от Ийгълс и вкара за 1:2, за да донесе трите точки на тима си.
Успехът изкачи Болтън до 18-о място с актив от 16 точки, докато Евертън остана 11-и с 24 пункта.

Астън Вила - Суонзи 0:2
0:1 Нейтън Дайър (5), 0:2 Уейн Раутлидж (46)
02.01.12
17:00 ч.
Блекбърн - Сток Сити 1:2
0:1 Питър Крауч (17), 0:2 Питър Крауч (45), 1:2 Дейвид Гуудуил (59)
02.01.12
17:00 ч.
КПР - Норич 1:2
1:0 Джоуи Бартън (11), 1:1 Антън Пилкингтън (42), 1:2 Стив Морисън (83)
02.01.12
17:00 ч.
Уулвърхемптън - Челси 1:2
0:1 Рамиреш (54), 1:1 Стивън Уорд (84), 1:2 Франк Лампард (89)
02.01.12
19:30 ч.
Фулъм - Арсенал 2:1
0:1 Лоран Кошиелни (21), 1:1 Стив Сидуел (85), 2:1 Боби Замора (90+2)
Уигън - Съндърланд 1:4
0:1  Крейг Гарднър (45+3), 0:2 Джеймс Маклийн (55), 1:2 Уго Родайега (62), 1:3 Стефан Сосеньон (73), 1:4 Дейвид Воън (80)