Тотнъм записа измъчена домакинска победа срещу Уест Бромич Албиън с 1:0 в среща от 20-ия кръг на английската Висша лига. Единственото и победно попадение за „шпорите” вкара Джърмейн Дефоу (63).

Мачът на „Уайт Харт Лейн” премина под диктовката на Тотнъм, но играчите на Хари Реднап трудно намираха пролуки през сгъстената отбрана на гостите от Уест Бромич. Едва в 63-ата минута усилията на „шпорите” дадоха резултат, след като уелският национал Гарет Бейл изведе на чудесна позиция Джърмейн Дефоу, който преодоля стража Бен Фостър за 1:0. След гола доста изненадващо домакините отстъпиха за няколко минути инициативата на „дроздовете”, които обаче не се възползваха от това и не създадоха голово положение. Постепенно Тотнъм си върна контрола на събитията на терена, но не можа да запише по-убедителен успех. Така след победата си „шпорите” събраха актив от 42 точки и се бетонираха на третото място във временното класиране, докато Уест Бромич остана 14-и с 22 пункта.

В друг мач от кръга, играл се по-същото време, Уигън загуби у дома от Съндърланд с 1:4. През първата част играта бе равностойна и едва в третата минута от добавеното време гостите поведоха след гол на Крейг Гарднър за 0:1. След почивката в 55-ата минута Дейвид Воуън даде извеждащ пас към Джеймс Маклийн, който покачи на 0:2. Домакините намалиха в 62-ата минута, когато Маккарти намери Уго Родайега, който бе точен за 1:2. В 73-ата минута „черните котки” си решиха мача, след като Никлас Бендтнер даде извеждащо подаване към Стефан Сосеньон, който вкара за 1:3. В 80-ата минута Дейвид Воън оформи крайното 1:4, като асистентът за това попадение бе Сосеньон. Победата изкачи Съндърланд до 10-о място във временното класиране с 24 точки, а Уигън остана 18-и с 15 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
02.01.12
17:00 ч.
Астън Вила - Суонзи 0:2
0:1 Нейтън Дайър (5), 0:2 Уейн Раутлидж (46)
02.01.12
17:00 ч.
Блекбърн - Сток Сити 1:2
0:1 Питър Крауч (17), 0:2 Питър Крауч (45), 1:2 Дейвид Гуудуил (59)
02.01.12
17:00 ч.
КПР - Норич 1:2
1:0 Джоуи Бартън (11), 1:1 Антън Пилкингтън (42), 1:2 Стив Морисън (83)
02.01.12
17:00 ч.
Уулвърхемптън - Челси 1:2
0:1 Рамиреш (54), 1:1 Стивън Уорд (84), 1:2 Франк Лампард (89)
02.01.12
19:30 ч.
Фулъм - Арсенал 2:1
0:1 Лоран Кошиелни (21), 1:1 Стив Сидуел (85), 2:1 Боби Замора (90+2)
Уигън - Съндърланд 1:4
0:1  Крейг Гарднър (45+3), 0:2 Джеймс Маклийн (55), 1:2 Уго Родайега (62), 1:3 Стефан Сосеньон (73), 1:4 Дейвид Воън (80)