Питър Крауч вкара два гола и донесе победата на Сток Сити с 2:1 като гост на Блекбърн в мач от 20 кръг на Висшата лига. По този начин бе сложен край на съживяването на тима на Стив Кийн, който направи равен като гост на Ливърпул и победи Манчестър Юнайтед на “Олд Трафорд”.

Кристофър Самба удари гредата и негово попадение бе отменено преди Крауч да открие резултата след извеждащ пас на Дийн Уайтхед в 17-ата минута. Точно преди почивката 201-сантиметровият нападател удвои аванса на “грънчарите”, след като засече центриране на Матю Етерингтън отляво.

Резервата Дейвид Гуудуили върна едно попадение за Блекбърн в 69-ата минута, но надеждите на домакините за равенство бяха попарен4и от Джонатан Уудгейт, който от голлинията изби удар на Якубу Айегбени.

Джоуи Бартън вкара гол и получи червен картон при загубата на КПР с 1:2 от Норич като домакин. Бартън даде аванс на тима си в 11-ата минута, но в 36-ата бе отстранен от игра за удар без топка срещу Брадли Джонсън.

Шест минути по-късно “канарчетата” се възползваха от численото си предимство и Антъни Пилкингтън изравни. Вратарят Джон Руди предотврати второ попадение за домакините, избивайки удар на Адел Таарабт от фаул през втората част, а Стив Морисън донесе победата на гостите седем минути преди края.

Дебют за КПР направи Федерико Македа, който днес премина на “Лофтъс Роуд” под наем от Манчестър Юнайтед. Италианецът се появи на терена в 80-ата минута на мястото на Хейдар Хелгусон.