Астън Вила претърпя изненадваща загуба у дома с 0:2 от Суонзи в първия си мач за 2012 година. Само дни по-рано Стилиян Петров и съотборниците му надделяха с 3:1 срещу Челси, но днес бързо заличиха добрите впечатления, които оставиха с представянето си на "Стамфорд Бридж". Стенли и компания бяха шокирани в собствения си дом от "Лебедите", които грабнаха трите точки. Така Астън Вила се свлече на 12-ото място, а Суонзи се озова на 11-ата позиция. И двата отбора имат по 23 точки.

Попаденията във вратата на Брад Гузан реализираха Нейтън Дайър в 5-ата минута и Уейн Раутлидж в 46-ата.

И днес Стилиян Петров игра цял мач, но този път не успя да накаже съперника. Както е известно, българският капитан на Астън Вила вкара на Челси, което беше негов четвърти гол през този сезон във Висшата лига, но срещу Суонзи нямаше поводи за радост.

Още в 5-ата минута гостите нанесоха своя удар, откривайки резултата на "Вила Парк". Попадението вкара Нейтън Дайър, а с фрапантна грешка се отчете Стивън Уорнък. Бранителят на домакините подари топката на съперника, след което Дайър нанесе диагонален удар покрай Ричард Дън, матирайки Брад Гузан – 0:1.

В 22-ата минута Джеймс Колинс пробва да изравни с глава след центриране от корнер, но неуспешно. В 36-ата Дани Греъм пропусна да удвои преднината на Суонзи от изгодна позиция.

Секунди след началото на второто полувреме гостите нанесоха втория си удар и още повече смълчаха трибуните на "Вила Парк". Уейн Раутлидж надигра Карлос Куеяр по лявото крило и пусна пас към Дани Греъм. Неговият удар се отби от гредата и попадна в краката на Раутлидж, който прати топката в мрежата на Гузан - 0:2.

До края на мача Стенли и съотборниците му така и не успяха да стигнат поне до почетно попадение и напълно заслужено "Лебедите" излетяха с трите точки от "Вила Парк".