Фулъм записа едва третата си победа над Арсенал в историята на Висшата лига, след като обърна “артилеристите” за успеха с 2:1 в мач от 20-ия кръг. “Котиджърс” изоставаха в резултата пет минути преди края, но се възползваха от численото си предимство и грешки в защитата на “топчиите” при центрирания и грабнаха трите точки.

Арсенал откри резултата в 21-ата минута, когато Лоран Кошиелни се оказа непокрит в наказателното поле на Стокдейл и с глава засече центриране на Аарън Рамзи. Въпреки предимството си през първото полувреме тимът на Арсен Венгер не успя да стигне до второ попадение.

Филип Сендерос и Клинт Демпси пропуснаха възможности за Фулъм през втората част, когато “котиджърс” имаха превъзходство в играта. 12 минути преди края гостите останаха с човек по-малко, след като Йоан Джуру получи два жълти картона в рамките на четвърт час.

Фулъм успя да се възползва от численото си предимство. Пет минути преди края юношата на Арсенал Стив Сидуел се разписа с глава. Войчех Шчесни не се намеси убедително при центриране и топката попадна на главата на бившия играч на “артилеристите” Филип Сендерос, който върна във вратарското поле и Сидуел изравни.

Бившият мениджър на Тотнъм Мартин Йол записа първата победа над Арсенал в кариерата си във Висшата лига, след като Боби Замора отбеляза в добавеното време. Във втората минута на продължението английският национал засече топката от воле след центриране в наказателното поле и я прати до лявата греда на вратата на Арсенал.

Това е едва третата победа на Фулъм над Арсенал за 21 мача във Висшата лига. До този момент тимът от “Крейвън Котидж” бе записвал успех с 1:0 през 2008 г. и с 2:1 две години по-рано. Победата изкачи тимът на Мартин Йол на 13-о място с 23 точки, с 8 над зоната на изпадащите.

szólj hozzá: Fulham v Arsenal 2:1 HIGHLIGHT