Манчестър Юнайтед постигна измъчена победа с 2:1 при гостуването на Норич от 26-ия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" бяха на път да загубят ценни 2 точки, но се добраха до успеха на "Кероу Роуд" с гол на Райън Гигс в добавеното време. За легендарния уелсец това беше специален двубой. Неостаряващият Гигс днес изигра рекордния си мач №900 за Манчестър Юнайтед и успя да го отпразнува с победно попадение.

Другият ветеран Пол Скоулс вкара първия гол във вратата на Норич в 7-ата минута, а в 84-ата Грант Холт изравни за "канарчетата".

Димитър Бербатов беше сред резервите на Манчестър Юнайтед, но не се появи в игра. Звездата Уейн Рууни пък не попадна в групата за двубоя, тъй като все още не е напълно възстановен от вирусното заболяване, което го измъчваше през последните дни. В атака за "червените дяволи" действаха Хавиер Ернандес-Чичарито и Дани Уелбек.

Още в 7-ата минута Пол Скоулс откри резултата, след като се възползва от груба грешка в отбраната на Норич и отблизо се разписа с глава - 0:1. Центрирането отдясно беше на Нани, а няколко от бранителите на "канарчетата" се разминаха в опита си да изчистят топката.

Десетина минути по-късно гостите бяха близо до втори гол, но стражът на Норич Джон Руди изби удар на Уелбек.

Последва пропуск на Антъни Пилкингтън, който беше изведен добре от Кайл Ноутън, но останал очи в очи срещу Де Хеа, не успя да го преодолее. До почивката испанският страж трябваше да се намесва и след удар с глава на Грант Холт.

В 64-ата минута Уелбек пропиля втора изгодна възможност, която се откри пред него в този двубой. Гигс изведе много добре нападателя, но неговият прехвърлящ удар нямаше сила и беше изчистен пред голлинията от Зак Уитбред.

В 72-ата удар на Гигс срещна напречната греда на вратата на домакините. Малко след това "канарчетата" имаха две претенции за дузпа - за нарушение срещу Уорд и за игра с ръка на Евра.

В 83-ата минута Де Хеа спаси силен изстрел на Уибрахам, но в следващата минута Грант Холт най-накрая успя да вкара и да изравни резултата - 1:1.

Последваха нови два пропуска на Уелбек, а Сър Алекс Фъргюсън така и не реши да пусне Димитър Бербатов в търсенето на победното попадение. То падна във 2-ата минута на добавеното време, когато Гигс наказа Норич. 38-годишният уелсец се разписа след центриране отляво на Ашли Йънг - 1:2.

Това беше попадение №163 за Гигс с фланелката на Манчестър Юнайтед в неговите вече точно 900 мача.

Благодарение на успеха Манчестър Юнайтед отново се доближи само на 2 точки от градския си съпреник и лидер във Висшата лига Манчестър Сити. Норич остана на 8-ата позиция с актив от 35 точки.

Норич - Манчестър Юнайтед 1:2
0:1 Пол Скоулс (7), 1:1 Грант Холт (84), 1:2 Райън Гигс (90+2)

Съставът на Манчестър Юнайтед: Давид Де Хеа, Фил Джоунс, Джони Еванс, Рио Фърдинанд, Патрис Евра, Майкъл Карик, Пол Скоулс, Райън Гигс (90+3-Крис Смолинг), Нани, Дани Уелбек, Хавиер Ернандес (63-Ашли Йънг)

Norwich City 1-2 Manchester United 26-02-12 FULL... by sagolerbaccha
АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 26 КРЪГ
25.02.12
17:00 ч.
Челси - Болтън 3:0
1:0 Давид Луис (48), 2:0 Дидие Дрогба (61), 3:0 Франк Лампард (79)
25.02.12
17:00 ч.
Нюкасъл - Уулвърхемптън 2:2
1:0 Папис Демба Сисе (6), 2:0 Хонас Гутиерес (18), 2:1 Матю Джарвис (50), 2:2 Кевин Дойл (66)
Уест Бромич - Съндърланд 4:0
1:0 Питър Одемвинги (3), 2:0 Джеймс Морисън (41), 3:0 Питър Одемвинги (49), 4:0 Кейт Андрюс (90+1)
25.02.12
17:00 ч.
Уигън - Астън Вила 0:0
25.02.12
19:30 ч.
Манчестър Сити - Блекбърн 3:0
1:0 Марио Балотели (30), 2:0 Серхио Агуеро (52), 3:0 Един Джеко (81)
26.02.12
15:30 ч.
Арсенал - Тотнъм 5:2
0:1 Луис Саха (4), 0:2 Емануел Адебайор (34), 1:2 Бакари Саня (40), 2:2 Робин Ван Перси (43), 3:2 Томаш Росицки (51), 4:2 Тео Уолкът (65), 5:2 Тео Уолкът (68)
Баланс: 47 мача, 18 победи за Сток Сити, 15 равенства, 14 победи за Суонзи
  Ливърпул - Евертън - отложен заради участието на "мърсисайдци" на финала за "Карлинг Къп"

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.