КПР загуби на свой терен от Фулъм с 1:2 в дербито на Западен Лондон от 26-ия кръг на английската Висша лига.

Единственото и победно попадение за Котуджърс вкара руското ново попълнение Павел Погребняк, който вече има два гола от два мача за тима си в шампионата и се очертава като много добър трансферен удар. Бившият нападател на Щутгарт се разписа още в 7-ата минута, когато със задно ножица завърши страхотен пас на Муса Дембеле. Новото попълнение на КПР Самба Диаките пък имаше кошмарен дебют и бе изгонен за два жълти картона още през първата част в 33-ата минута.

След успеха си Фулъм е на 11-о място с 33 точки, докато КПР пък е на границата на опасната зона на 17-а позиция с 21 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 26 КРЪГ
25.02.12
17:00 ч.
Челси - Болтън 3:0
1:0 Давид Луис (48), 2:0 Дидие Дрогба (61), 3:0 Франк Лампард (79)
25.02.12
17:00 ч.
Нюкасъл - Уулвърхемптън 2:2
1:0 Папис Демба Сисе (6), 2:0 Хонас Гутиерес (18), 2:1 Матю Джарвис (50), 2:2 Кевин Дойл (66)
Уест Бромич - Съндърланд 4:0
1:0 Питър Одемвинги (3), 2:0 Джеймс Морисън (41), 3:0 Питър Одемвинги (49), 4:0 Кейт Андрюс (90+1)
25.02.12
17:00 ч.
Уигън - Астън Вила 0:0

25.02.12
19:30 ч.
Манчестър Сити - Блекбърн (Нова Спорт)
Баланс: 111 мача, 39 мача победи за Манчестър Сити, 27 равенства, 45 победи за Блекбърн
Норич - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 51 мача, 10 победи за Норич, 12 равенства, 29 победи за Манчестър Юнайтед
26.02.12
17:00 ч.
Сток Сити - Суонзи
Баланс: 47 мача, 18 победи за Сток Сити, 15 равенства, 14 победи за Суонзи
  Ливърпул - Евертън - отложен заради участието на "мърсисайдци" на финала за "Карлинг Къп"

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.