Нюкасъл изпусна два гола преднина и се издъни у дома срещу борещия се за оцеляване Уулвърхемптън, с който завършиха 2:2 в среща от 26-ия кръг на английската Висша лига. „Свраките” поведоха с 2:0 след попадения на сенегалския голаджия Папис Демба Сисе след добавка в 6-ата минута и на аржентинеца Хонас Гутиерес в 18-ата минута след удар от далечно разстояние. След почивката "вълците" показаха характер и стигнаха до точката с голове на Матю Джарвис в 50-ата минута с удар от границата на наказателното поле и Кевин Дойл в 66-ата минута след центриране от фаул на Джейми О’Хара. След подялбата на точките Нюкасъл е шести с 43 точки, докато Уулвс е на 16-а позиция с 22 пункта.

В същото време Уест Бромич Албиън разби у дома Съндърланд с 4:0. Головете за успеха на „дроздовете” срещу „черните котки” вкараха Питър Одемвинги (3, 49), Джеймс Морисън (41) и Кейт Андрюс (90+1). След победата си Уест Бромич е на 14-о място с 29 пункта, а Съндърланд е девети с 33 точки.

Уигън и Астън Вила пък поделиха точките след безлично 0:0. В състава на гостите от Бирмингам не бе българският национал Стилиян Петров, който лекува контузия. След ремито Уигън остана последен с 20 точки, а Вила е на 15-а позиция с 29 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 26 КРЪГ
25.02.12
17:00 ч.
Челси - Болтън 3:0
1:0 Давид Луис (48), 2:0 Дидие Дрогба (61), 3:0 Франк Лампард (79)
25.02.12
17:00 ч.
Нюкасъл - Уулвърхемптън 2:2
1:0 Папис Демба Сисе (6), 2:0 Хонас Гутиерес (18), 2:1 Матю Джарвис (50), 2:2 Кевин Дойл (66)
Уест Бромич - Съндърланд 4:0
1:0 Питър Одемвинги (3), 2:0 Джеймс Морисън (41), 3:0 Питър Одемвинги (49), 4:0 Кейт Андрюс (90+1)
25.02.12
17:00 ч.
Уигън - Астън Вила 0:0

25.02.12
19:30 ч.
Манчестър Сити - Блекбърн (Нова Спорт)
Баланс: 111 мача, 39 мача победи за Манчестър Сити, 27 равенства, 45 победи за Блекбърн
Норич - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 51 мача, 10 победи за Норич, 12 равенства, 29 победи за Манчестър Юнайтед
26.02.12
17:00 ч.
Сток Сити - Суонзи
Баланс: 47 мача, 18 победи за Сток Сити, 15 равенства, 14 победи за Суонзи
  Ливърпул - Евертън - отложен заради участието на "мърсисайдци" на финала за "Карлинг Къп"

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.