Челси разби като домакин аутсайдера Болтън с 3:0 в среща от 26-ия кръг на английската Висша лига. Българският национал Мартин Петров не бе в групата на гостите.

Мачът на „Стамфорд Бридж” започна равностойно и през първото полувреме двата тима не успяха да си вкарат гол. Малко преди почивката японецът Рио Миячи пропусна от изгодна позиция да даде преднина на гостите.

През втората част „сините” взеха инициативат и набързо прекършиха Уондърърс. В 48-ата минута след чудесна индивдуална изява Давид Луис се разписа за 1:0. Осем минути по-късно Дидие Дрогба нацели напречната греда. В 61-та минута Франк Лампард центрира от корнер и Дидие Дрогба с глава покачи на 2:0. Четвърт час преди края на редовното време Дрогба получи контузия и бе заменен в състава на домакините от Фернандо Торес. Франк Лампард оформи крайното 3:0 в 79-ата минута и стана третият най-резултатен играч на в историята на Челси. До края на мача темпото не бе особено високо и резултатът се запази.

След победата си Челси се изкачи на четвърто място с 46 пункта, а Болтън е на предпоследна позиция с 20 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 26 КРЪГ
25.02.12
17:00 ч.
Челси - Болтън 3:0
1:0 Давид Луис (48), 2:0 Дидие Дрогба (61), 3:0 Франк Лампард (79)
25.02.12
17:00 ч.
Нюкасъл - Уулвърхемптън 2:2
1:0 Папис Демба Сисе (6), 2:0 Хонас Гутиерес (18), 2:1 Матю Джарвис (50), 2:2 Кевин Дойл (66)
Уест Бромич - Съндърланд 4:0
1:0 Питър Одемвинги (3), 2:0 Джеймс Морисън (41), 3:0 Питър Одемвинги (49), 4:0 Кейт Андрюс (90+1)
25.02.12
17:00 ч.
Уигън - Астън Вила 0:0

25.02.12
19:30 ч.
Манчестър Сити - Блекбърн (Нова Спорт)
Баланс: 111 мача, 39 мача победи за Манчестър Сити, 27 равенства, 45 победи за Блекбърн
Норич - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 51 мача, 10 победи за Норич, 12 равенства, 29 победи за Манчестър Юнайтед
26.02.12
17:00 ч.
Сток Сити - Суонзи
Баланс: 47 мача, 18 победи за Сток Сити, 15 равенства, 14 победи за Суонзи
  Ливърпул - Евертън - отложен заради участието на "мърсисайдци" на финала за "Карлинг Къп"

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.