Манчестър Сити победи у дома Блекбърн с класическото 3:0 в среща от 26-ия кръг на английската Висша лига.

„Гражданите” тотално доминираха в мача и напълно логично поведе в резултата с гол на Марио Балотели, който в 30-ата минута получи извеждащ пас от Коларов и се разписа за 1:0. Последваха минути, в които домакините пропуснаха три добри възможности да увеличат преднината си и в крайна сметка се оттеглиха на почивка с минимален аванс.

След почивката играчите на Роберто Манчини продължиха да диктуват играта и в 52-ата минута Серхио Агуеро покачи на 2:0. След центриране от корнер Робинсън боксира лошо, а аржентинският нападател го разстреля. В 81-ата Коларов асистира на Един Джеко, който с глава бе точен за крайното 3:0.

С победата си Сити събра 63 точки и остава на върха с 5 преднина пред градския съперник Манчестър Юнайтед, който утре гостува на новака Норич. Блекбърн пък е 18-и с 21 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 26 КРЪГ
25.02.12
17:00 ч.
Челси - Болтън 3:0
1:0 Давид Луис (48), 2:0 Дидие Дрогба (61), 3:0 Франк Лампард (79)
25.02.12
17:00 ч.
Нюкасъл - Уулвърхемптън 2:2
1:0 Папис Демба Сисе (6), 2:0 Хонас Гутиерес (18), 2:1 Матю Джарвис (50), 2:2 Кевин Дойл (66)
Уест Бромич - Съндърланд 4:0
1:0 Питър Одемвинги (3), 2:0 Джеймс Морисън (41), 3:0 Питър Одемвинги (49), 4:0 Кейт Андрюс (90+1)
25.02.12
17:00 ч.
Уигън - Астън Вила 0:0

25.02.12
19:30 ч.
Манчестър Сити - Блекбърн 3:0
1:0 Марио Балотели (30), 2:0 Серхио Агуеро (52), 3:0 Един Джеко (81)
Норич - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 51 мача, 10 победи за Норич, 12 равенства, 29 победи за Манчестър Юнайтед
26.02.12
17:00 ч.
Сток Сити - Суонзи
Баланс: 47 мача, 18 победи за Сток Сити, 15 равенства, 14 победи за Суонзи
  Ливърпул - Евертън - отложен заради участието на "мърсисайдци" на финала за "Карлинг Къп"

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.