Уелският тим Суонзи обърна гранда Манчестър Юнайтед с 2:1 в последна среща от четвъртия кръг на английската Висша лига.

През първата част гостите от Манчестър имаха превъзходство, но Мемфис Депай, Андер Ерера и Хуан Мата не успяха да реализират от изгодни позиции. За домакините пропуски пък направиха Бафетимби Гомис и исландецът Сигурдсон.

След почивката в 49-ата минута „червените дяволи” поведоха, след като Хуан Мата се възползва от грешка в отбраната на домакините и реализира за 0:1. Шоу центрира отляво, Рууни се опита да засече, но се размина, като заедно с това излъга двама бранители, а топката стигна до Мата, който засече във вратата на „лебедите”. Две минути след това Уилямс можеше да си отбележи автогол, но Фабиански със сетни усилия успя да спаси.

В 61-ата Ашли Уилямс намери с дълго подаване Сигурдсон по десния фланг и последният центрира, а Андре Аю засече с глава, след което топката тупна в земята и влезе във вратата на Ромеро за 1:1. Пет минути по-късно „лебедите” направиха пълен обрат, след като Аю намери Гомис, който шутира не много силно, но Ромеро не успя да спаси – 2:1. Гостите опитаха всичко по силите си да стигнат поне до равенството, а в самия край Уейн Рууни поиска дузпа, но съдията не посочи бялата точката, след като прецени, че Джонджо Шелви е играл рамо в рамо срещу нападателя.

След успеха си Суонзи събра 8 точки и измести Манчестър Юнайтед от четвъртото място във временното класиране. „Червените дяволи” са пети със 7 точки.

Суонзи - Манчестър Юнайтед 2:1
0:1 Хуан Мата (49), 1:1 Андре Аю (61), Бафетимби Гомис (66)