Арсенал измъкна щастливо трите точки от Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк", побеждавайки с 1:0 в първи мач от четвъртия кръг на английската Висша лига. В герой за гостите и в палач за домакините се превърна Фабрицио Колочини. Защитникът, който в последно време не се ползва с голямо доверие от феновете, си отбеляза автогол в самото начало на второто полувреме.

След спасяване на Тим Крул и последвал шут на Окслейд-Чембърлейн отдясно, топката мина между краката на капитана на "свраките", но се удари в единия му крак и влезе във вратата. До края на срещата лондончани контролираха събитията, след като имаха и числено предимство. Андре Маринър изгони Александър Митрович още в 16-ата минута, след като сърбинът влезе опасно в краката на противников състезател.

Благодарение на успеха Арсенал вече има 7 точки и заема временно петото място. Нюкасъл пък е едва с две точки от четири мача, което отрежда на отбора 17-ата позиция.

Астън Вила - Съндърланд
Баланс: 158 мача, 67 победи за Астън Вила, 41 равенства, 50 победи за Съндърланд