Уест Хям се наложи с 3:0 като гост на Ливърпул в мач от 4 кръг на Висшата лига. Така „чуковете“ записаха първата си победа на „Анфилд“ от 1963 г. насам или общо 52 години.

Тимът на Славен Билич изнесе урок по контраатакуващ футбол на Ливърпул, който до този мач не беше допускал гол от началото на сезона.

Силен дебют за „чуковете“ направи Мануел Лансини. Аржентинецът откри резултата в 3-ата минута, а в 29-ата асистира за попадението на Марк Ноубър. Дифра Сако добави третия гол за Уест Хям в добавеното време.

Двата тима завършиха мача с по 10 души. Фелипе Коутиньо остави тима си с човек по-малко в 52-ата минута, когато получи втори жълт картон за грубо влизане. В 78-ата минута Марк Ноубъл от Уест Хям беше отстранен за грубо нарушение.

С този успех Уест Хям събра шест точки, след като записа победа над Арсенал в първия кръг, а след това загуби от Лестър и Борнемут. „Чуковете“ временно са седми, точно зад Ливърпул, който има седем точки. От началото на сезона „червените“ победиха Сток Сити и Борнемут и направиха равен с Арсенал.