Манчестър Сити продължава с чудесното си представяне от началото на сезона. "Гражданите" спечелиха с 2:0 домакинството си на Уотфорд в мач от четвъртия кръг на английската Висша лига. По този начин воденият от Мануел Пелегрини отбор се затвърди на върха с пълен актив от 12 точки и 10 на нула голова разлика.

За днешния успех се погрижиха Рахим Стърлинг и Фернандиньо, които се разписаха в рамките на по-малко от десет минути. Английският национал отбеляза първия си гол за Сити в официален мач за 1:0 в самото начало на втората част. В 56-ата минута пък Фернандиньо удвои с второто си попадение през сезона и на практика предреши изхода на срещата на "Етехад Стейдиъм".

Поражението за Уотфорд пък е първо, след като "стършелите" започна с три поредни равенства. След днешния ден тимът заема 15-о място с три точки.

В същото време друг новак - Борнемут, изпусна втора победа от началото на сезона. Калъм Уилсън изведе домакините напред още в 24-ата минута, но Лестър се добра до точката с гол на Джейми Варди от дузпа в три минути реди края на редовното време.

С равенство завърши и двубоят между Астън Вила и Съндърланд. Ян Мвила изведе гостите напред в резултата още в осмата минута, но само три по-късно бирмингамци изравниха чре Скот Синклер, разписал се от 11-метров наказателен удар. Отново той беляза пълния обрат в мача малко преди почивката. Но той не се задържа дълго време, защото Джърмейн Ленс донесе точката на Съндърланд с гол в 53-ата минута.

С първа победа за сезона обаче се поздрави Уест Бромич. Албиън спечели с 1:0 гостуването си на Сток Сити, а голът бе дело на Хосе Саломон Рондон. Той обаче бе отбелязан в края на първата част, като преди него Ибрахим Афелай в 25-ата и Чарли Адам в 31-ата видяха директния цвят на червения картон.