Кристъл Палас нанесе сериозен удар на шампиона Челси, след като се наложи с 2:1 като гост в мач от 4 кръг на Висшата лига. За мениджъра на „сините“ Жозе Моуриньо това беше юбилейния стотен домакински мач във Висшата лига и едва втора загуба за първенство на „Стамфорд Бридж“. „Орлите“ път записаха едва третата си победа като гост на Челси и първа от 33 години, след като предишната е през март 1982 година – 2:1 в старата Първа дивизия.

След нулево първо полувреме, в което Челси доминираше в притежанието на топката, Кристъл Палас откри резултата в 65-ата минута, когато Бакари Сако се разписа след ниско центриране на Яник Боласие. Челси изравни в 79-ата минута. Резервата Радамел Фалкао вкара с глава първия си гол за „сините“ след асистенция на Педро.

Само две минути по-късно гостите възстановиха аванса си. Джоел Уорд с глава засече центриране на Бакари Сако. Така шампионът Челси остава с четири точки от четири мача, на осем зад лидера Манчестър Сити, който записа домакинска победа с 2:0 над Уотфорд. Кристъл Палас излезе втори с девет точки.