Шалке 04 препъна шампиона Байерн у дома, след като двата тима завършиха 1:1 в дербито от 2-ия кръг на германската Бундеслига. Роберт Левандовски (10) вкара първия си гол за баварците в Бундеслигата, а световният шампион с Германия Бенедикт Хьоведес (62) изравни след рикошет и игра с ръка.

Дебют за баварците направи Шаби Алонсо, привлечен тази седмица от Реал (Мадрид). Отказалият се от испанския национален тим халф започна като титуляр и бе сменен в 67-ата минута от Пиер-Емил Хьойберг.

Байерн диктуваше събитията на терена и поведе още в 10-ата минута, когато Себастиан Роде нахлу в наказателното поле на домакините и подаде към Роберт Левандовски, който вкара първия си гол за баварците в Бундеслигата.

Изравнителното попадение за Шалке 04 без съмнение ще предизвика доста коментари. То падна след почивката в 62-ата минута, когато при центриране в наказателното поле на гостите защитник на Байерн се опита да предотврати гола, но топката се удари първо в тялото на Хьоведес, а след това и в ръката му, след което влезе във вратата за 1:1.

До края на мача усилията на баварците в търсене на втори гол не се увенчаха с успех и така те си тръгнаха само с точка от Гелзенкирхен. Това е първа точка за Шалке 04, докато Байерн има вече 4 в актива си.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 2 КРЪГ
29.08.14
21:30 ч.
Аугсбург – Борусия (Дортмунд) 2:3
0:1 Марко Ройс (12), 0:2 Сократис Папастатополус (15), 0:3 Адриан Рамос (79), 1:3 Раул Бобадиля (84), 2:3 Тим Матавж (90)
30.08.14
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Херта 4:2
0:1 Тин Йедвай (24-авт.), 1:1 Тин Йедвай (50), 1:2 Юлиан Шибер (60), 2:2 Емир Спахич (62), 3:2 Юлиан Брандт (74), 4:2 Карим Белараби (86)
30.08.14
16:30 ч.
Волфсбург – Айнтрахт (Франкфурт) 2:2
1:0 Налдо (15), Себастиан Юнг (23-авт.), 2:1 Максимилиан Арнолд (79), 2:2 Вацлав Кадлец (85)
30.08.14
16:30 ч.
Вердер – Хофенхайм 1:1
0:1 Роберто Фирмино (19), 1:1 Галвес (59)
30.08.14
16:30 ч.
Щутгарт – Кьолн 0:2
0:1 Юя Осако (22), 0:2 Антъни Уджах (33)
30.08.14
16:30 ч.
Хамбургер – Падерборн 0:3
0:1 Елиас Качунга (29), 0:2 Марио Вранчич (68), 0:3 Моритц Щопелкамп (87)
30.08.14
19:30 ч.
Шалке 04 – Байерн 1:1
0:1 Роберт Левандовски (10), 1:1 Бенедикт Хьоведес (62)
Фрайбург – Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 26 мача, 9 победи за Фрайбург, 10 равенства, 7 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.