Новаците този сезон Кьолн и Падерборн изненадаха неприятно като гости съответно Щутгарт и Хамбургер в двубои от 2-ия кръг на германската Бундеслига.

Кьолн победи с 2:0 при визитата си на Щутгарт. Головете за успеха на „козлите” бяха дело на Юя Осако в 22-ата и Антъни Уджах в 33-ата минута. Така Кьолн събра 4 точки и се изкачи на четвърто място във временното класиране. Швабите пък са 14-и с 1 точка.

Падерборн пък срази като гост Хамбургер с класическото 3:0. Попаденията за новака реализираха Елиас Качунга (29), Марио Вранчич (68) и Моритц Щопелкамп (87) след асистенция на Брюкнер. С успеха си Падерборн събра 4 точки и се изкачи временно на втората позиция. „Червените шорти” са с 1 точка на 15-а позиция.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 2 КРЪГ
29.08.14
21:30 ч.
Аугсбург – Борусия (Дортмунд) 2:3
0:1 Марко Ройс (12), 0:2 Сократис Папастатополус (15), 0:3 Адриан Рамос (79), 1:3 Раул Бобадиля (84), 2:3 Тим Матавж (90)
30.08.14
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Херта 4:2
0:1 Тин Йедвай (24-авт.), 1:1 Тин Йедвай (50), 1:2 Юлиан Шибер (60), 2:2 Емир Спахич (62), 3:2 Юлиан Брандт (74), 4:2 Карим Белараби (86)
30.08.14
16:30 ч.
Волфсбург – Айнтрахт (Франкфурт) 2:2
1:0 Налдо (15), Себастиан Юнг (23-авт.), 2:1 Максимилиан Арнолд (79), 2:2 Вацлав Кадлец (85)
30.08.14
16:30 ч.
Вердер – Хофенхайм 1:1
0:1 Роберто Фирмино (19), 1:1 Галвес (59)
30.08.14
16:30 ч.
Щутгарт – Кьолн 0:2
0:1 Юя Осако (22), 0:2 Антъни Уджах (33)
30.08.14
16:30 ч.
Хамбургер – Падерборн 0:3
0:1 Елиас Качунга (29), 0:2 Марио Вранчич (68), 0:3 Моритц Щопелкамп (87)
30.08.14
19:30 ч.
Шалке 04 – Байерн (Евроспорт 2 България)
Фрайбург – Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 26 мача, 9 победи за Фрайбург, 10 равенства, 7 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.