Волфсбург и Вердер записаха домакински равенства съответно срещу Айнтрахт (Франкфурт) и Хофенхайм в срещите си от 2-ия кръг на германската Бундеслига.

Волфсбург завърши 2:2 с Айнтрахт (Франкфурт), въпреки че водеше на два пъти в резултата. „Вълците” повеждаха с голове на Налдо (15) и Максимилиан Арнолд (79) след пас на Де Бруйне, но гостите изравняваха първо чрез автогол на Себастиан Юнг в 23-ата минута и след това с попадение на Вацлав Кадлец (85) след подаване на Игньовски. Така Волфсбург спечели първата си точка за сезона и е на 12-о място във временното класиране, а Айнтрахт е пети с 4 пункта.

Вердер пък направи 1:1 на свой терен срещу Хофенхайм, който поведе в резултата след попадение на Роберто Фирмино (19). „Бременските музиканти” обаче изравниха след почивката чрез Галвес (59), възползвал се от пас на Франко ди Санто. Така Вердер спечели втора точка този сезон и е на 9-о място във временното класиране. Хофенхайм е трети с 4 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 2 КРЪГ
29.08.14
21:30 ч.
Аугсбург – Борусия (Дортмунд) 2:3
0:1 Марко Ройс (12), 0:2 Сократис Папастатополус (15), 0:3 Адриан Рамос (79), 1:3 Раул Бобадиля (84), 2:3 Тим Матавж (90)
30.08.14
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Херта 4:2
0:1 Тин Йедвай (24-авт.), 1:1 Тин Йедвай (50), 1:2 Юлиан Шибер (60), 2:2 Емир Спахич (62), 3:2 Юлиан Брандт (74), 4:2 Карим Белараби (86)
30.08.14
16:30 ч.
Волфсбург – Айнтрахт (Франкфурт) 2:2
1:0 Налдо (15), Себастиан Юнг (23-авт.), 2:1 Максимилиан Арнолд (79), 2:2 Вацлав Кадлец (85)
30.08.14
16:30 ч.
Вердер – Хофенхайм 1:1
0:1 Роберто Фирмино (19), 1:1 Галвес (59)
30.08.14
16:30 ч.
Щутгарт – Кьолн 0:2
0:1 Юя Осако (22), 0:2 Антъни Уджах (33)
30.08.14
16:30 ч.
Хамбургер – Падерборн 0:3
0:1 Елиас Качунга (29), 0:2 Марио Вранчич (68), 0:3 Моритц Щопелкамп (87)
30.08.14
19:30 ч.
Шалке 04 – Байерн (Евроспорт 2 България)
Фрайбург – Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 26 мача, 9 победи за Фрайбург, 10 равенства, 7 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.