Борусия (Дортмунд) пусна два бързи гола срещу Аугсбург, но оцеля и си тръгна с 3 точки. Тимът на Юрген Клоп надделя с 3:2 като гост в мач от втория кръг на Бундеслигата. Ройс, Папастатополус и Рамос бяха точки за "жълто-черните", докато за домакините се разписаха Бобадиля и Матавж.

Началото на срещата не предполагаше проблеми за тима от Дортмунд. В 12-ата минута Ройс и Гроскройц направиха двойно подаване между петима защитници на Аугсбург, а капитанът на Борусия с техничен удар по земя матира вратаря Марвин Хиц.

Само три минути по-късно Ройс центрира от ъглов удар, а Папастатополус насочи топката в долния ляв ъгъл за 2:0.
Головото шоу се разрази в последните 10-ина минути. Футболистите на Борусия вкараха трети гол чрез Рамос и решиха, че са си свършили работата. Не така обаче мислеха домакините от Аугсбург.

В 84-ата минута Абдул Баба центрира отдясно, негов съотборник свали към Раул Бобадиля, а аржентинецът копна топката над Роман Вайденфелер.

В 90-ата минута отново Баба центрира отляво, а Тим Матавж с глава в далечния ъгъл матира Вайденфелер. Време за повече обаче нямаше и в крайна сметка Борусия взе своето.

Така тимът на Клоп спечели първи три точки в германското първенство, докато Аугсбург на дъното без точка.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 2 КРЪГ
29.08.14
21:30 ч.
Аугсбург – Борусия (Дортмунд) 2:3
0:1 Марко Ройс (12), 0:2 Сократис Папастатополус (15), 0:3 Адриан Рамос (79), 1:3 Раул Бобадиля (84), 2:3 Тим Матавж (90)
30.08.14
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Херта (Евроспорт 2 България)
Баланс: 36 мача, 17 победи за Байер (Леверкузен), 11 равенства, 8 победи за Херта
30.08.14
16:30 ч.
Волфсбург – Айнтрахт (Франкфурт)
Баланс: 24 мача, 12 победи за Волфсбург, 8 равенства, 4 победи за Айнтрахт (Франкфурт)
19:30 ч.
Шалке 04 – Байерн (Евроспорт 2 България)
Фрайбург – Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 26 мача, 9 победи за Фрайбург, 10 равенства, 7 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.