Тотнъм победи с 3:1 Манчестър Сити в интригуващ двубой от 34-ия кръг на английската Висша лига. По този начин "шпорите" окончателно отказаха "гражданите", които се надяваха да грабнат трите точки днес и да запазят илюзорните си шансове да догонят лидера Манчестър Юнайтед. След загубата на "Уайт Харт Лейн" Сити остана с 68 точки, докато "червените дяволи" имат 81. Успехът пък изравни Тотнъм с Челси - по 61 точки, но "сините" от Лондон имат мач по-малко - по-късно днес гостуват на Ливърпул.

Успехът на Тотнъм днес дойде след обрат. В 5-ата минута Самир Насри даде преднина на гостите, които водеха в резултата четвърт час преди края на мача. В 75-ата Клинт Демпси изравни, само 4 минути след това Джърмейн Дефоу направи 2:1, а крайното 3:1 оформи Гарет Бейл.

За двубоя с Челси в състава на Тотнъм се завърна звездата Гарет Бейл, който пропусна последните няколко мача заради контузия в глезена. Друг от ключовите играчи на "шпорите", който лекуваше травма - Джърмейн Дефоу, бе оставен на резервната скамейка, като се появи на смяна в 71-ата минута, когато зае мястото на Емануел Адебайор.

Мениджърът на Манчестър Сити Роберто Манчини бе направил няколко промени в титулярния си състав в сравнение с последния шампионатен двубой - победата с 1:0 над Уигън. От първата минута срещу Тотнъм започнаха Пабло Сабалета, Матия Настасич, Гаел Клиши, Джеймс Милнър и Един Джеко. Серхио Агуеро остана на резервната скамейка, а Давид Силва отпадна от групата за двубоя заради контузия.

Мачът започна отлично за "гражданите". В 5-ата минута Джеймс Милнър изведе Самир Насри около точката на дузпата и французинът реализира в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Юго Лорис - 0:1.

В 22-ата минута Кайл Уокър бе изведен добре от Клинт Демпси в наказателното поле, но Джо Харт успя да избие удара на бранителя. В 28-ата Насри пропусна да удвои аванса на "гражданите", след като Тевес го изведе очи в очи срещу Лорис, но този път изстрелът му мина встрани от вратата.

Крехкият аванс на избраниците на Манчини се запази до почивката, а и до 75-ата минута, когато Демпси засече отблизо остро центриране на Гарет Бейл отдясно и направи 1:1.

"Шпорите" още повече увеличиха оборотите и в 79-ата минута трибуните на "Уайт Харт Лейн" изригнаха. Появилият се само минути по-рано на терена Джърмейн Дефоу направи обрата пълен - 2:1, с което "гражданите" тотално сдадоха гарда, а домакините дори стигнаха и до трети гол. В 82-ата Том Хъдълстоун изведе отлично Гарет Бейл, който преодоля Гаел Клиши и стреля покрай Джо Харт - 3:1.

След обрата Тотнъм събра 61 точки, изравни се с Челси и е само 2 зад третия Арсенал.

ТОТНЪМ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 3:1
0:1 Самир Насри (5), 1:1 Клинт Демпси (75), 2:1 Джърмейн Дефоу (79), 3:1 Гарет Бейл (82)

Норич – Рединг 2:1
1:0 Райън Бенет (50), 2:0 Елиът Бенет (52), 2:1 Греъм Макклиъри (72)
20.04.13
17:00 ч.
КПР – Сток Сити 0:2
0:1 Питър Крауч (42), 0:2 Джонатан Уолтърс (77-дузпа)
Уест Бромич – Нюкасъл 1:1
0:1 Йоан Гуфран (9), 1:1 Били Джоунс (64)
20.04.13
17:00 ч.
Уест Хям – Уигън 2:0
1:0 Маню Джарвис (21), 2:0 Кевин Нолан (80)
Манчестър Юнайтед – Астън Вила (Диема)
Баланс: 159 мача, 79 победи за Манчестър Юнайтед, 37 равенства, 43 победи за Астън Вила

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК