Възраждането на Съндърланд под ръководството на Паоло ди Канио. “Черните котки” се доближиха до запазване на мястото си в елита, след като победиха Евертън с 1:0 в мач от 34 кръг на Висшата лига. Поражението спря похода на “карамелите” към място в Топ 4.

Стефан Сесеньон вкара единственото попадение в мача точно преди почивката. Той се разписа при атака, започнала от Лейтън Бейнс и продължила през Себастиан Ларсон. Евертън получи възможност за гол с изпълнение на непряк свободен удар, но “черните котки” удържаха.

С този успех, първи за тима над “карамелите” от 12 години, Съндърланд се откъсна на шест точки от зоната на изпадащите и вече е 14-и с 37 точки. Евертън е шести с 56 точки, на две зад петия Тотнъм, но на пет от четвъртия Челси.

Саутхемптън продължи серията си и вече шест мача няма загуба във Висшата лига, след като направи нулево равенство като гост на Суонзи. През първото полувреме голаджията на “светците” Рики Ламбърт можеше да се разпише след изпълнение на фаул, но вратарят Михел Ворм изба.

“Лебедите” имаха проблеми с пробиването на защитата на гостите, а при най-чистото им положение Мичу би над вратата с глава след центриране на Уейн Бридж. В края на мача Ворм гарантира точката на Суонзи, след като отрази удар на резервата Емануел Маюка.

Норич – Рединг 2:1
1:0 Райън Бенет (50), 2:0 Елиът Бенет (52), 2:1 Греъм Макклиъри (72)
20.04.13
17:00 ч.
КПР – Сток Сити 0:2
0:1 Питър Крауч (42), 0:2 Джонатан Уолтърс (77-дузпа)
Уест Бромич – Нюкасъл 1:1
0:1 Йоан Гуфран (9), 1:1 Били Джоунс (64)
20.04.13
17:00 ч.
Уест Хям – Уигън 2:0
1:0 Маню Джарвис (21), 2:0 Кевин Нолан (80)
21.04.13
15:30 ч.
Тотнъм – Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 127 мача, 47 победи за Тотнъм, 31 равенства, 49 победи за Манчестър Сити
Манчестър Юнайтед – Астън Вила (Диема)
Баланс: 159 мача, 79 победи за Манчестър Юнайтед, 37 равенства, 43 победи за Астън Вила

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК