Уест Хям победи Уигън с 2:0 в мач от 34 кръг на Висшата лига и се доближи до гарантиране за мястото си в елита и през следващия сезон.

Гостите имаха шанс да открият резултата, но Юси Яскелайнен отрази удара на Шоун Малоуни. В 21-ата минута “чуковете” взеха аванс, след като Мат Джарвис имаше късмет и топката влезе във вратата след негов опит за центриране.

През втората част Уигън имаше предимство и повече шансове за гол, като най-чистото беше пред Джеймс Макартър. Десет минути преди края Кевин Нолан успокои домакините с точен удар от воле. В края Анди Керъл има шанс за трети гол за Уест Хям, но стреля неточно.

Нюкасъл направи 1:1 като гост на Уест Бромич и остана замесен в битката за оцеляване във Висшата лига. “Свраките” откриха в 9-ата минута, когато Йоан Гуфран се разписа с глава след центриране на Папис Демба Сисе.

Гостите пропуснаха още няколко възможности за гол, а домакините можеше да изравнят чрез Ромелу Лукаку, но ударът му с глава среща гредата. Уест Бромич все пак стигна до точката с попадението на Били Джоунс в 64-ата минута. Равенството остави Нюкасъл на шест точки над зоната на изпадащите, а до края на сезона има още четири кръга.

Норич – Рединг 2:1
1:0 Райън Бенет (50), 2:0 Елиът Бенет (52), 2:1 Греъм Макклиъри (72)
20.04.13
17:00 ч.
КПР – Сток Сити 0:2
0:1 Питър Крауч (42), 0:2 Джонатан Уолтърс (77-дузпа)
Уест Бромич – Нюкасъл 1:1
0:1 Йоан Гуфран (9), 1:1 Били Джоунс (64)
20.04.13
17:00 ч.
Уест Хям – Уигън 2:0
1:0 Маню Джарвис (21), 2:0 Кевин Нолан (80)
21.04.13
15:30 ч.
Тотнъм – Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 127 мача, 47 победи за Тотнъм, 31 равенства, 49 победи за Манчестър Сити
Манчестър Юнайтед – Астън Вила (Диема)
Баланс: 159 мача, 79 победи за Манчестър Юнайтед, 37 равенства, 43 победи за Астън Вила

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК