Сток Сити се доближи до запазване на елитния си статут след победа с 2:0 като гост на КПР в мач от 34 кръг на Висшата лига. Поражението означава, че лондонският тим може да се счита за изпаднал.

Питър Крауч даде аванс на “грънчарите” малко преди почивката. В 77-ата минута бившият английски национал беше фаулиран в наказателното поле от Клинт Хил, а Джонатан Уолтърс беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

Победата изкачи Сток Сити на 15-о място в класирането с 37 точки, на шест пред зоната на изпадащите. КПР от своя страна може да изпадне още в понеделник, ако Астън Вила победи Манчестър Юнайтед.

Рединг също е много близо до загубване на елитния статут, след като загуби с 1:2 като гост на Норич. “Канарчетата” пък вкараха двата си гола за 90 секунди и се доближиха до запазване на мястото си във Висшата лига.

Райън Бенет откри резултата за домакините в 50-ата минута. Той беше точен при добавката на удар на Грант Холт, спасен от Алекс Маккарти. В 52-ата Елиът Бенет удвои, след като Маккарти не успя да пресече центриране.

Гарет Макклиъри вкара почетното попадение за Рединг с удар от 18 метра в 72-ата минута. Това обаче не беше достатъчно за “роялистите”, които останаха на 10 точки от зоната на спасението.

Норич – Рединг 2:1
1:0 Райън Бенет (50), 2:0 Елиът Бенет (52), 2:1 Греъм Макклиъри (72)
20.04.13
17:00 ч.
КПР – Сток Сити 0:2
0:1 Питър Крауч (42), 0:2 Джонатан Уолтърс (77-дузпа)
Уест Бромич – Нюкасъл 1:1
0:1 Йоан Гуфран (9), 1:1 Били Джоунс (64)
20.04.13
17:00 ч.
Уест Хям – Уигън 2:0
1:0 Маню Джарвис (21), 2:0 Кевин Нолан (80)
21.04.13
15:30 ч.
Тотнъм – Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 127 мача, 47 победи за Тотнъм, 31 равенства, 49 победи за Манчестър Сити
Манчестър Юнайтед – Астън Вила (Диема)
Баланс: 159 мача, 79 победи за Манчестър Юнайтед, 37 равенства, 43 победи за Астън Вила

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК