С човек по-малко Норич спечели точки при гостуването си на Съндърланд в мач от 30 кръг на Висшата лига, като двата тима направиха 1:1 на “Стейдиъм ъф Лайт”. В срещата направиха впечатление две спорни решения на съдията Крис Фой, които повлияха на крайния резултат.

“Канарчетата” откриха в 26-ата минута, когато Уес Хуулахан от един метър прати топката във вратата след удар с глава на Кей Камара. Четири минути по-късно гостите останаха с човек по-малко. Вратарят Марк Бън игра с ръка извън наказателното поле и директен червен картон.

Десет минути по-късно съдията Фой даде дузпа за домакините за нова дискусионна игра с ръка. Крейг Гарднър не сбърка при изпълнението на наказателния удар. Въпреки намаления си състав Норич успя да удържи равния резултат до края на мача.

Това беше седми пореден мач на Съндърланд без победа във Висшата лига. Равенството позволи на тима на Мартин О`Нийл да се отдалечи на 7 точки от зоната на изпадащите. Норич е 11-и с 34 точки, три повече от “черните котки”.

Астън Вила – КПР 3:2
0:1 Джърмейн Джинъс (23), 1:1 Гейбриъл Агбонлахор (45), 2:1 Андреас Вайман (59), 2:2 Андрос Таунзенд (73), 3:2 Кристиан Бентеке (81)
16.03.13
17:00 ч.
Саутхемптън – Ливърпул 3:1
1:0 Морган Шнайдерлин (6), 2:0 Рики Ламбърт (33), 2:1 Фелипе Коутиньо (45), 3:1 Джей Родригес (80)
16.03.13
17:00 ч.
Сток Сити – Уест Бромич 0:0
16.03.13
17:00 ч.
Суонзи – Арсенал 0:2
0:1 Начо Монреал (75), 0:2 Жервиньо (90+1)
Съндърланд – Норич 1:1
0:1 Уес Хуулахан (26), 1:1 Крейг Гарднър (40-дузпа)
Баланс: 13 мача, 5 победи за Уигън, 2 равенства, 6 победи за Нюкасъл

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК