Арсенал победи Суонзи с 2:0 като гост в мач от 30 кръг на Висшата лига. По този начин “артилеристите” спряха серията на “лебедите” от четири поредни домакински победи и се доближиха само на две точки от Топ 4 на класирането.

Начо Монреал даде аванс на Арсенал в 75-ата минута при разбъркване в наказателното поле на домакините. В първата минута на добавеното резервата Жервиньо гарантира успеха на тима си. Озовал се очи в очи срещу Михел Ворм, той не сбърка след извеждащ пас Аарън Рамзи.

Тио Уолкът, който навърши 24 години в деня на мача, остана на терена до 85-ата минута, когато отстъпи мястото си на Киърън Гибс.

Сток Сити се изкачи в горната половина на класирането след домакинско нулево равенство срещу Уест Бромич. Въпреки прогреса си в класирането “грънчарите” отново показаха немощ в офанзивен план, на която се дължи фактът, че тимът има само една победа във Висшата лига през 2013 г.

През второто полувреме Ромелу Лукаку би с глава над вратата при най-доброто положение на Уест Бромич в мача. Сток Сити можеше да стигне до победата в края на двубоя, но резервата Кенуайн Джоунс стреля право във вратаря Бен Фостър.

Астън Вила – КПР 3:2
0:1 Джърмейн Джинъс (23), 1:1 Гейбриъл Агбонлахор (45), 2:1 Андреас Вайман (59), 2:2 Андрос Таунзенд (73), 3:2 Кристиан Бентеке (81)
16.03.13
17:00 ч.
Саутхемптън – Ливърпул 3:1
1:0 Морган Шнайдерлин (6), 2:0 Рики Ламбърт (33), 2:1 Фелипе Коутиньо (45), 3:1 Джей Родригес (80)
16.03.13
17:00 ч.
Сток Сити – Уест Бромич 0:0
16.03.13
17:00 ч.
Суонзи – Арсенал 0:2
0:1 Начо Монреал (75), 0:2 Жервиньо (90+1)
Баланс: 13 мача, 5 победи за Уигън, 2 равенства, 6 победи за Нюкасъл

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК