Надеждите на английския шампион Манчестър Сити да защити титлата си бяха с още намалени. В първи мач 30-ия кръг на английската Висша лига "гражданите" изненадващо загубиха с 0:2 при гостуването си на Евертън.

Резултата на "Гудисън Парк" откри Леон Осман в 32-ата минута. Халфът матира Джо Харт с шут извън наказателното поле в горния ляв ъгъл на вратата. В продължението пък Никица Йелавич оформи крайното 2:0.

Гостите обаче бяха доста активни, а след 60-ата минута дори упражняваха сериозен натиск. Именно след час игра Стивън Пиенаар фаулира Хави Гарсия и получи втори жълт съответно червен картон.

Буквално мачът се провеждаше само пред вратата на Евертън. Центриранията и ударите обаче така и не водеха до желания успех Сити да стигне поне до точката в това гостуване.

С успеха Евертън излезе временно пети с 48 точки, докато Манчестър Сити е втори с 59. Лидерът Манчестър Юнайтед има 12 повече, а освен това по-късно днес приема Рединг и спокойно може да увеличи преднината си.

Сток Сити – Уест Бромич
Баланс: 127 мача, 57 победи за Сток Сити, 31 равенства, 39 победи за Уест Бромич
Баланс: 13 мача, 5 победи за Уигън, 2 равенства, 6 победи за Нюкасъл

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК