Манчестър Юнайтед победи Рединг с 1:0 в мач от 30 кръг на Висшата лига. По този начин “червените дяволи” се възползваха от подаръка на Евертън, спечелил с 2:0 над Манчестър Сити, и дръпнаха с 15 точки пред “гражданите” в борбата за титлата.

Единственото попадение в мача беше реазилирано от Уейн Рууни в 21-ата минута. Английският национал се разписа с помощта на рикушет в крака на Алекс Пиърс, който промени траекторията на топката и тя прехвърли вратаря Стюърт Тейлър.

Асистенцията за попадението беше на защитника Рио Фърдинанд, който направи пробив в предни позиции. Това беше едва второто голово подаване на 34-годишния английски национал през кариерата му във Висшата лига.

През първото полувреме Рединг имаше претенции за неотсъдена дузпа, а Хал Робсън-Калу беше близо до изравнително попадение точно преди почивката, когато ударът му мина покрай вратата.

Астън Вила – КПР 3:2
0:1 Джърмейн Джинъс (23), 1:1 Гейбриъл Агбонлахор (45), 2:1 Андреас Вайман (59), 2:2 Андрос Таунзенд (73), 3:2 Кристиан Бентеке (81)
16.03.13
17:00 ч.
Саутхемптън – Ливърпул 3:1
1:0 Морган Шнайдерлин (6), 2:0 Рики Ламбърт (33), 2:1 Фелипе Коутиньо (45), 3:1 Джей Родригес (80)
16.03.13
17:00 ч.
Сток Сити – Уест Бромич 0:0
16.03.13
17:00 ч.
Суонзи – Арсенал 0:2
0:1 Начо Монреал (75), 0:2 Жервиньо (90+1)
Баланс: 13 мача, 5 победи за Уигън, 2 равенства, 6 победи за Нюкасъл

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК