С вдъхновена игра Саутхемптън победи Ливърпул с 3:1 в мач от 30 кръг на Висшата лига. По този начин “червените” значително намалиха шансовете си за класиране в Топ 4. “Червените” продължават да нямат победа на “Сейнт Мерис” от август 2002 г. насам – 1:0 с гол на Емил Хески.

“Светците” взеха бърз аванс в 6-ата минута, когато Морган Швайдерлин откри резултата. В 33-ата минута Рики Ламбърт се разписа от пряк свободен удар, а Фелипе Коутиньо върна едно попадение за Ливърпул точно преди почивката.

Джей Родпигес гарантира победата на домакините десет минути преди края. Той беше точен при добавката, след като Брад Джоунс спаси първия му удар.

Астън Вила се отдалечи на шест точки от зоната на изпадащите, след като обърна КПР за успеха с 3:2. Бившият играч на “виланите” Джърмейн Джинъс даде аванс на лондончани в 23-ата минута.

Гейбриъл Агбонлахор изравни за домакините в добавеното време на първата част, след като малко преди това гостите удариха греда. Андреас Вайман даде аванс на Астън Вила в 59-ата минута.

Андрос Таунзенд изравни за КПР в четвърт час по-късно, но Кристиан Бентеке донесе победата на домакините девет минути преди края. Това беше седмият гол на Бентеке в последните му 8 мача.

Успехът на Астън Вила прекъсна поредициата от три равенства между двата тима в последните им срещи един срещу друг.

Астън Вила – КПР 3:2
0:1 Джърмейн Джинъс (23), 1:1 Гейбриъл Агбонлахор (45), 2:1 Андреас Вайман (59), 2:2 Андрос Таунзенд (73), 3:2 Кристиан Бентеке (81)
16.03.13
17:00 ч.
Саутхемптън – Ливърпул 3:1
1:0 Морган Шнайдерлин (6), 2:0 Рики Ламбърт (33), 2:1 Фелипе Коутиньо (45), 3:1 Джей Родригес (80)
16.03.13
17:00 ч.
Сток Сити – Уест Бромич 0:0
16.03.13
17:00 ч.
Суонзи – Арсенал 0:2
0:1 Начо Монреал (75), 0:2 Жервиньо (90+1)
Баланс: 13 мача, 5 победи за Уигън, 2 равенства, 6 победи за Нюкасъл

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК