Българският нападател Димитър Бербатов отбеляза 32-рия си рожден ден с гол и победа във Висшата лига. Бербо вкара първия гол за Фулъм при успеха с 3:1 над Уест Хям в мач от 24 кръг на Висшата лига. В края на мача българинът получи разтежение и беше заменен от Младен Петрич.

Бербатов откри резултата в 10-ата минута, когато беше точен с глава след центриране на Деймиън Дъф. При повторението си видя, че има съмнения за засада на българина. Две минути преди почивката Бербо можеше да удвои аванса на тима си, но топката се отби от гредата при негов удар извън наказателното поле.

В 48-ата минута Кевин Нолан изравни за Уест Хям, след като от неудобно положение с левия крак прати топката в долния десен ъгъл на Шварцър. Капитанът на “чуковете” беше изпуснат от Бербатов при изпълнение на статично положение.

Минута по-късно Уго Родайега върна аванса на домакините. Той се разписа с глава след центриране на Дъф. В последната минута на редовното време Джоуи О'Брайън от Уест Хям си вкара автогол. Топката се удари в него след удар на Петрич от малък ъгъл и влезе във вратата на Яскелайнен.

Фулъм – Уест Хям 3:1
1:0 Димитър Бербатов (10), 1:1 Кевин Нолан (48), 2:1 Уго Родайега (49), 3:1 Джоуи О'Брайън (90-автогол)

Фулъм: Шварцър, Рийтер, Сендерос, Хангеланд, Рийзе, Дъф, Сидуел, Карагунис (66-Беърд), Родайега, Руис (66-Дежага), Бербатов (75-Петрич)

Уест Хям: Яскелайнен, ОБрайън, Рийд, Томкинс, Демел (67-Тейлър), Нолан, Диаме, Ноубъл, Джарвис, Шамак (56-Карлън Коул), Джо Коул (76-Керъл)

Астън Вила - Нюкасъл 1:2
0:1 Папис Сисе (19), 0:2 Йоан Кабайе (31), 1:2 Кристиан Бентеке (49-д.)
29.01.13
21:45 ч.
КПР - Манчестър Сити 0:0
29.01.13
21:45 ч.
Сток Сити - Уигън 2:2
1:0 Райън Шоукрос (23), 2:0 Питър Крауч (48), 2:1 Джеймс Макартър (50), 2:2 Франко ди Санто (60)
29.01.13
21:45 ч.
Съндърланд - Суонзи 0:0
30.01.13
21:45 ч.
Арсенал - Ливърпул 2:2
0:1 Луис Суарес (5), 0:2 Джордан Хендерсън (50), 1:2 Оливие Жиру (64), 2:2 Тио Уолкът (67)
30.01.13
21:45 ч.
Норич - Тотнъм 1:1
1:0 Уесли Хуулахан (33), 1:1 Гарет Бейл (80)
30.01.13
21:45 ч.
Евертън - Уест Бромич  2:1
1:0 Лейтън Бейнс (29), 2:0 Лейтън Бейнс (45+1-дузпа), 2:1 Шейн Лонг (65)
30.01.13
22:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Саутхемптън (Нова Спорт)
Баланс: 151 мача, 47 победи за Манчестър Юнайтед, 21 равенства, 23 победи за Саутхемптън
Фулъм - Уест Хям 3:1

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК