Съндърланд и Суонзи завършиха 0:0 в мач от 24-ия кръг на Висшата лига. Срещата предложи малко емоции на феновете.

Сток Сити и Уигън пък направиха 2:2 в друг мач от снощи. Гостите бяха без победа в първенството от ноември насам, но пък традицията от сблъсъците с "грънчарите" беше на тяхна страна - нито една загуба в последните 7 мача с този съперник.

Домакините обаче взеха комфортна преднина, преди да допуснат необясним срив на “Британия Стейдиъм”. В 24-ата минута Жан Босежур отклони с глава топката след центриране на Адам, а отлично пласираният Райън Шоукрос отблизо откри резултата – 1:0.

Скоро след почивката “грънчарите” вече водеха с 2:0. Вратарят Ал Хабси изби шут на Чарли Адам, но върлината Питър Крауч довкара топката в мрежата – 2:0. Това обаче не отчая гостите и Джеймс Макартър върна едно попадение след асистенция на Роджър Еспиноса. В 60-ата минута нова брилянтна комбинация между Еспиноса, Макартър и Ди Санто завърши с точен шут на аржентинеца за крайното 2:2.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 24 КРЪГ
29.01.13
21:45 ч.
Астън Вила - Нюкасъл 1:2
0:1 Папис Сисе (19), 0:2 Йоан Кабайе (31), 1:2 Кристиан Бентеке (49-д.)
29.01.13
21:45 ч.
КПР - Манчестър Сити 0:0
29.01.13
21:45 ч.
Сток Сити - Уигън 2:2
1:0 Райън Шоукрос (23), 2:0 Питър Крауч (48), 2:1 Джеймс Макартър (50), 2:2 Франко ди Санто (60)
22:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Саутхемптън (Нова Спорт)
Баланс: 151 мача, 47 победи за Манчестър Юнайтед, 21 равенства, 23 победи за Саутхемптън
Баланс: 79 мача, 25 победи за Фулъм, 18 равенства, 36 победи за Уест Хям

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК