Нюкасъл победи Астън Вила с 2:1 в Бирмингам в мач от 24-ия кръг на Висшата лига и изпрати тима на Стилиян Петров в зоната на изпадащите. След поредната си загуба Вила вече е на 18-о място в класирането и изпадането в Чемпиъншип изглежда все по-реална перспектива за един от най-реномираните клубове в Англия.

Последните седмици донесоха само разочарования на феновете на Вила, които първо трябваше да преглътнат позорното отпадане от Брадфорд в полуфиналите за Купата на лигата, а след това и провала срещу Милуол в ФА Къп.

Босът на Нюкасъл Майк Ашли пък развърза кесията и клубът привлече половин дузина играчи от Франция. Трима от новите - Матийо Дебюси, Муса Сисоко и Йоан Гуфран попаднаха в стартовия състав за визитата на "Вила Парк". Централният защитник Стивън Тейлър пък се върна след отсъствие от два месеца заради травма.

Гостите започнаха самоуверено на “Вила Парк” и поведоха в 19-ата минута. Муса Сисоко асистира на Папис Сисе и сенегалецът прониза вратаря Брад Гузан – 0:1. Малко по-късно Нзогбия удари гредата. След половин час игра Йоан Кабай овладя една лошо отбита от защитата на домакините топка и от 25 метра я заби в горния ляв ъгъл на вратата - 0:2. В 49-ата минута Дебюси повали резервата на домакините Агбонлахор в наказателното поле, а Бентеке реализира дузпата – 1:2. За повече обаче съотборниците на Стилиян Петров нямаха класа и сили.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 24 КРЪГ
29.01.13
21:45 ч.
Астън Вила - Нюкасъл 1:2
0:1 Папис Сисе (19), 0:2 Йоан Кабайе (31), 1:2 Кристиан Бентеке (49-д.)
29.01.13
21:45 ч.
КПР - Манчестър Сити 0:0
29.01.13
21:45 ч.
Сток Сити - Уигън 2:2
1:0 Райън Шоукрос (23), 2:0 Питър Крауч (48), 2:1 Джеймс Макартър (50), 2:2 Франко ди Санто (60)
22:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Саутхемптън (Нова Спорт)
Баланс: 151 мача, 47 победи за Манчестър Юнайтед, 21 равенства, 23 победи за Саутхемптън
Баланс: 79 мача, 25 победи за Фулъм, 18 равенства, 36 победи за Уест Хям

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК