Манчестър Сити допусна сезнационна издънка при визитата си на Куинс Парк Рейнджърс. Мачът на “Лофтъс Роуд” в Лондон завърши неочаквано 0:0. По този начин тимът на Роберто Манчини пропиля чудесна възможност да се доближи на две точки от лидера Манчестър Юнайтед.

Гостите имаха тотално надмощие през цялото време на двубоя, но се скъсаха да пропускат пред вратата на съперника. С отлични намеси се открои и вратарят на КПР Жулио Сезар. Още в 10-ата минута бразилецът спаси удар на Джулиън Лескът. В 20-ата пък го спаси гредата, след като Пабло Сабалета засече с глава едно центриране на Давид Силва на точката на дузпата.

В 33-ата минута съдията Фил Дауд отмени гол на Серхио Агуеро заради засада. Най-чистото положение за домакините бе пропуснато от Тараабт, който стреля в тялото на стража на “гражданите” Джо Харт. Секунди преди почивката Жулио Сезар се намеси хладнокръвно след шут от дистанция на Гарет Бари.

Новото попълнение на КПР Лоик Реми започна титуляр, но се запомни само с един пропуск отблизо в 62-ата минута.
Четвърт час преди края на мача домакините поискаха дузпа, след като Реми се хвърли артистично в пеналта след лек сблъсък с Лескът, но реферът си затрая. Последен шанс за гол се откри пред Агуеро, но Кун го пропусна.

След равенството Манчестър Сити изостава на 4 точки след Манчестър Юнайтед, който води на върха с 56 точки, но “червените дяволи” приемат днес Саутхемптън.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 24 КРЪГ
29.01.13
21:45 ч.
Астън Вила - Нюкасъл 1:2
0:1 Папис Сисе (19), 0:2 Йоан Кабайе (31), 1:2 Кристиан Бентеке (49-д.)
29.01.13
21:45 ч.
КПР - Манчестър Сити 0:0
29.01.13
21:45 ч.
Сток Сити - Уигън 2:2
1:0 Райън Шоукрос (23), 2:0 Питър Крауч (48), 2:1 Джеймс Макартър (50), 2:2 Франко ди Санто (60)
22:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Саутхемптън (Нова Спорт)
Баланс: 151 мача, 47 победи за Манчестър Юнайтед, 21 равенства, 23 победи за Саутхемптън
Баланс: 79 мача, 25 победи за Фулъм, 18 равенства, 36 победи за Уест Хям

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК