Арсенал вкара два гола за три минути през второто полувреме и стигна до домакинското равенство 2:2 с Ливърпул в мач от 24 кръг на Висшата лига. Луис Суарес даде аванс на гостите още в петата минута, когато наказа колективна грешка на защитата на “артилеристите”. Пет минути след почивката Джордан Хендерсън удвои преднината на Ливърпул.

В 64-ата минута Оливие Жиру върна едно попадение, след като беше точен с глава след центриране на Джак Уилшир от фаул. Три минути по-късно Тио Уолкът изравни резултата с точен удар покрай Рейна. До края на мача и двата тима пропуснаха изгодни положения, при които можеше да стигнат до победата.

Евертън се доближи само на точка от Зона Шампионска лига, след като се наложи с 2:1 над Уест Бромич. Лейтън Бейнс откри резултата в 29-ата минута с удар от границата на наказателното поле, а в добавеното време на първата част удои аванса на тима си с точно изпълнена дузпа. Наказателният удар беше отсъден за фаул срещу Виктор Аничебе в наказателното поле. В 65-ата минута Шейн Лонг върна едно попадение за Уест Бромич, след като беше точен с глава. “Дроздовете” нямат победа вече пети пореден мач от Висшата лига.

Тотнъм направи 1:1 като гост на Норич в мач, който беше дебют за новото попълнение на “шпорите” Люис Холтби във Висшата лига. Уесли Хуулахан даде аванс на “канарчетата” след половин час игра. Гарет Бейл донесе точката на гостите с попадението си десет минути преди края. Третото поредна равенство на тима на Андре Вияш-Боаш означава, че лондончани имат само точка аванс пред Евертън.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 24 КРЪГ
29.01.13
21:45 ч.
Астън Вила - Нюкасъл 1:2
0:1 Папис Сисе (19), 0:2 Йоан Кабайе (31), 1:2 Кристиан Бентеке (49-д.)
29.01.13
21:45 ч.
КПР - Манчестър Сити 0:0
29.01.13
21:45 ч.
Сток Сити - Уигън 2:2
1:0 Райън Шоукрос (23), 2:0 Питър Крауч (48), 2:1 Джеймс Макартър (50), 2:2 Франко ди Санто (60)
29.01.13
21:45 ч.
Съндърланд - Суонзи 0:0
30.01.13
21:45 ч.
Арсенал - Ливърпул 2:2
0:1 Луис Суарес (5), 0:2 Джордан Хендерсън (50), 1:2 Оливие Жиру (64), 2:2 Тио Уолкът (67)
30.01.13
21:45 ч.
Норич - Тотнъм 1:1
1:0 Уесли Хуулахан (33), 1:1 Гарет Бейл (80)
30.01.13
21:45 ч.
Евертън - Уест Бромич  2:1
1:0 Лейтън Бейнс (29), 2:0 Лейтън Бейнс (45+1-дузпа), 2:1 Шейн Лонг (65)
30.01.13
22:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Саутхемптън (Нова Спорт)
Баланс: 151 мача, 47 победи за Манчестър Юнайтед, 21 равенства, 23 победи за Саутхемптън
Баланс: 79 мача, 25 победи за Фулъм, 18 равенства, 36 победи за Уест Хям

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК