Манчестър Юнайтед продължава да няма победа като гост на Челси във Висшата лига вече 10-а година, но стигна до драматично равенство 3:3 на “Стамфорд Бридж” в мач от 24 кръг.

Българският нападател Димитър Бербатов остана резерва за “червените дяволи”, които получиха съдийска помощ от Хауърд Уеб. Реферът даде пресилена втора дузпа за гостите, след като Дани Уелбек умишлено закачи крака си в Бранислав Иванович.

В 36-ата минута Даниел Стъридж проби по дясното крило, стигна до аутлинията и върна назад топката. Давид де Хеа опита да избие с крак, но кълбото срещна тялото на Джони Еванс и влезе във вратата.

Хуан Мата удвои точно след почивката, когато с воле засече центриране на Фернандо Торес и прати топката точно над главата на Де Хеа. Пет минути по-късно Давид Луис с глава вкара третия гол на Челси в мача.

В 58-ата минута Уейн Рууни върна едно попадение за Манчестър Юнайтед. Той бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Даниел Стъридж срещу Патрис Евра.

Десет минути по-късно Хауърд Уеб даде втора дузпа за “червените дяволи”. Отсъждането на рефера е много спорно, тъй като Дани Уелбек видимо умишлено закачи крака си в Бранислав Иванович. Рууни не сбърка при изпълнението на втория 11-метров наказателен удар.

В 84-ата минута Хавиер Ернандес донесе точката на гостите, след като с глава засече центриране на Райън Гигс. В 90-ата минута Давид де Хеа спаси опасен удар на Хуан Мата от фаул, при който топката летеше към горния ляв ъгъл на вратата.

Равенството остави Манчестър Юнайтед на две точки зад Манчестър Сити в челото на класирането на Висшата лига. Челси остана на четвърто място.

“Червените дяволи” продължават да нямат победа на “Стамфорд Бридж” за първенство вече 10-а година. Последният им успех като гост на Челси е от 20 април 2002 г. (3:0). Днешното реми е първото равенство между Манчестър Юнайтед и “сините” в Лондон от близо 4 години насам – 1:1 на 21 август 2008 г.

Челси – Манчестър Юнайтед 3:3

1:0 Джони Еванс (36-автогол), 2:0 Хуан Мата (46), 3:0 Давид Луис (51), 3:1 Уейн Рууни (58-дузпа), 3:2 Уейн Рууни (68-дузпа), 3:3 Хавиер Ернандес (84)

Челси: Петър Чех, Бранислав Иванович, Гари Кейхил, Давид Луис, Жозе Босингва, Майкъл Есиен, Раул Мейрелеш, Флоран Малуда, Даниел Стъридж (70-Ориол Ромеу), Фернандо Торес, Хуан Мата
Резерви: Търнбул, Ферейра, Бертран, Хъчинсън, Ромеу, Пиасон, Лукаку

Манчестър Юнайтед: Давид де Хеа, Рафаел да Силва (63-Пол Скоулс), Джони Еванс, Рио Фърдинанд, Патрис Евра, Луис Антонио Валенсия, Майкъл Карик, Райън Гигс, Ашли Йънг (53-Хавиер Ернандес), Уейн Рууни, Дани Уелбек (86-Парк Джи Сунг)
Резерви: Еймъс, Бербатов, Парк Джи Сунг, Ернандес, Фабио да Силва, Скоулс, Погба

Лондон, "Стамфорд Бридж" - 41 668 зрители
Съдия: Хауърд Уеб
Жълти картони: Бранислав Иванович, Фернандо Торес (Челси); Патрис Евра (Манчестър Юнайтед)

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 24 КРЪГ
04.02.12
15:00 ч.
Арсенал - Блекбърн 7:1
1:0 Робин Ван Перси (2), 1:1 Мортен Гамст Педерсен (32), 2:1 Робин Ван Перси (38), 3:1 Алекс Окслейд-Чембърлейн (40), 4:1 Микел Артета (51), 5:1 Алекс Окслейд-Чембърлейн (54), 6:1 Робин Ван Перси (62), 7:1 Тиери Анри (90+3)