Дебютантът Папис Демба Сисе донесе на Нюкасъл домакинската победа с 2:1 над Астън Вила в мач от 24 кръг на Висшата лига. С този успех “свраките” се изкачиха на пето място в класирането

Българският национал Стилиян Петров игра цял мач за Астън Вила. Сенегалският национал Демба Ба откри резултата в 30-ата минута след разбъркване в наказателното поле.

Точно преди почивката Роби Кийн изравни резултата. Ирландският национал засече ниско центриране на Шарл Н`Зогбия и прати топката във вратата на Тим Крул.

В 71-ата минута Папис Демба Сисе ознаменува дебюта си за “свраките” с победен гол. Сенегалецът се появи на терена в 14-ата минута на мястото на Лиън Бест. Демба Сисе, привлечен в Нюкасъл през януарския трансферен прозорец от Фрайбург срещу 10 милиона паунда, овладя на гърди центриране на Хонас Гутиерес и от воле прониза мрежата на Шей Гивън.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 24 КРЪГ
04.02.12
15:00 ч.
Арсенал - Блекбърн 7:1
1:0 Робин Ван Перси (2), 1:1 Мортен Гамст Педерсен (32), 2:1 Робин Ван Перси (38), 3:1 Алекс Окслейд-Чембърлейн (40), 4:1 Микел Артета (51), 5:1 Алекс Окслейд-Чембърлейн (54), 6:1 Робин Ван Перси (62), 7:1 Тиери Анри (90+3)
04.02.12
17:00 ч.
Норич - Болтън 2:0
1:0 Андрю Сърман (70), 2:0 Антъни Пилкингтън (85)
04.02.12
17:00 ч.
КПР - Уулвърхемптън 1:2
1:0 Боби Замора (16), 1:1 Матю Джарвис (46), 1:2 Кевин Дойл (71)
Уест Бромич - Суонзи 1:2
1:0 Марк-Антоан Фортюне (54), 1:1 Гилфи Сигурдсон (55), 1:2 Дани Греъм (59)
04.02.12
17:00 ч.
Уигън - Евертън 1:1
1:0 Фил Невил (76-автогол), 1:1 Виктор Аничебе (83)
04.02.12
19:30 ч.
Манчестър Сити - Фулъм 3:0
1:0 Серхио Агуеро (10-дузпа), 2:0 Крис Беърд (30-дузпа), 3:0 Един Джеко (72)
05.02.12
15:30 ч.
Нюкасъл - Астън Вила 2:1
1:0 Демба Ба (30), 1:1 Роби Кийн (45), 2:1 Папис Демба Сисе (71)
05.02.12
18:00 ч.
Челси - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 139 мача, 40 победи за Челси, 41 равенства, 58 победи за Манчестър Юнайтед