Уулвърхемптън постигна обрат до 2:1 и се поздрави с успеха при гостуването си на КПР. Така "вълците" записаха първа победа във Висшата лига от два месеца насам и първа за 2012 година.

Избраниците на Марк Хюз започнаха отлично срещата от 24-ия кръг на Висшата лига. В 16-ата минута дебютантът в състава на КПР Боби Замора се възползва от подаване на Шон Райт-Филипс и откри резултата - 1:0.

В 34-ата минута домакините останаха с човек по-малко, което изигра ключова роля. Новопривлеченият френски нападател Джибрил Сисе получи червен картон, след като се подразни от извършен срещу него фаул от страна на Роджър Джонсън. Реферът Марк Клатенбърг прецени, че Сисе се е проявил неспортсменски и го изгони, което беше малко пресилено.

Полувремето приключи при резултат 1:0, но още в началните секунди на втората част "вълците" изравниха. Точен за 1:1 беше Матю Джарвис, а в 71-ата Кевин Дойл направи обрата пълен и донесе трите ценни точки за Уулвърхемптън - 1:2.

Във временното класиране "вълците" са на 17-ото място с 21 точки, колкото има и КПР.

В друг мач от кръга последният във Висшата лига Уигън взе точка от Евертън - 1:1. Суонзи пък победи с 2:1 като гост Уест Бромич, а Сток Сити падна с 0:1 у дома от Съндърланд.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 24 КРЪГ
04.02.12
15:00 ч.
Арсенал - Блекбърн 7:1
1:0 Робин Ван Перси (2), 1:1 Мортен Гамст Педерсен (32), 2:1 Робин Ван Перси (38), 3:1 Алекс Окслейд-Чембърлейн (40), 4:1 Микел Артета (51), 5:1 Алекс Окслейд-Чембърлейн (54), 6:1 Робин Ван Перси (62), 7:1 Тиери Анри (90+3)
04.02.12
17:00 ч.
Норич - Болтън 2:0
1:0 Андрю Сърман (70), 2:0 Антъни Пилкингтън (85)
04.02.12
17:00 ч.
КПР - Уулвърхемптън 1:2
1:0 Боби Замора (16), 1:1 Матю Джарвис (46), 1:2 Кевин Дойл (71)
Уест Бромич - Суонзи 1:2
1:0 Марк-Антоан Фортюне (54), 1:1 Гилфи Сигурдсон (55), 1:2 Дани Греъм (59)
04.02.12
17:00 ч.
Уигън - Евертън 1:1
1:0 Фил Невил (76-автогол), 1:1 Виктор Аничебе (83)
Челси - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 139 мача, 40 победи за Челси, 41 равенства, 58 победи за Манчестър Юнайтед