Манчестър Сити победи у дома Фулъм с класическото 3:0 в среща от 24-ия кръг на Висшата лига и дръпна с 3 точки на върха пред градския си съперник Манчестър Юнайтед, който е с мач по-малко и утре гостува на Челси от 18:00 часа българско време.

Двубоят на „Етихат Стейдиъм” с игра при непрекъснат снеговалеж и започна с очакван домакински натиск, довел до гол в 10-ата минута на Серхио Агуеро от дузпа за 1:0. Нарушението за 11-метровия наказателен удар бе отсъдено от Крис Беърд срещу Адам Джонсън. След половин час игра Крис Беърд закопа гостите от Лондон, след като засече центриране на Адам Джонсън и си отбеляза автогол за 2:0.

След почивката в 72-ата минута „гражданите” направиха преднината си класическа, след като Серхио Агуеро проби прекрасно по дясното крило и намери Един Джеко, който от точката на дузпата не сгреши за 3:0. В 78-ата минута Фулъм бе близо до почетно попадение, но топката се удари в гредата след изпълнение на корнер от Дани Мърфи и рикошет в играч на домакините. В последната 90-а минута в игра за Сити е появи новото попълнение Давид Писаро, който направи своя дебют, след като в последния ден от зимния трансферен прозорец бе привлечен от Рома.

С успеха си Сити събра 57 точки и еднолично оглави класирането с 3 пункта преднина пред градския съперник Манчестър Юнайтед, а Фулъм е на 14-а позиция с 27 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 24 КРЪГ
04.02.12
15:00 ч.
Арсенал - Блекбърн 7:1
1:0 Робин Ван Перси (2), 1:1 Мортен Гамст Педерсен (32), 2:1 Робин Ван Перси (38), 3:1 Алекс Окслейд-Чембърлейн (40), 4:1 Микел Артета (51), 5:1 Алекс Окслейд-Чембърлейн (54), 6:1 Робин Ван Перси (62), 7:1 Тиери Анри (90+3)
04.02.12
17:00 ч.
Норич - Болтън 2:0
1:0 Андрю Сърман (70), 2:0 Антъни Пилкингтън (85)
04.02.12
17:00 ч.
КПР - Уулвърхемптън 1:2
1:0 Боби Замора (16), 1:1 Матю Джарвис (46), 1:2 Кевин Дойл (71)
Уест Бромич - Суонзи 1:2
1:0 Марк-Антоан Фортюне (54), 1:1 Гилфи Сигурдсон (55), 1:2 Дани Греъм (59)
04.02.12
17:00 ч.
Уигън - Евертън 1:1
1:0 Фил Невил (76-автогол), 1:1 Виктор Аничебе (83)
04.02.12
19:30 ч.
Манчестър Сити - Фулъм 3:0
1:0 Серхио Агуеро (10-дузпа), 2:0 Крис Беърд (30-дузпа), 3:0 Един Джеко (72)
Челси - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 139 мача, 40 победи за Челси, 41 равенства, 58 победи за Манчестър Юнайтед