Арсенал постигна убедителна победа с категоричното 7:1 над Блекбърн в първия мач от програмата на 24-ия кръг в английската Висша лига. По този начин "топчиите" сложиха край на серията си от четири поредни срещи без успех в първенството.

С хеттрик за изразителния успех се отчете капитанът Робин Ван Перси. Холандската звезда вкара във 2-ата, 38-ата и 62-ата минути. Младокът Алекс Окслейд-Чембърлейн реализира 2 попадения - в 40-ата и 54-ата, а Микел Артета (51) и Тиери Анри (90+3) добавиха по още един гол, за да бъде оформено крайното 7:1.

34-годишният Анри влезе на смяна в 68-ата минута, заемайки мястото на Окслейд-Чембърлейн, като успя да реализира втория си гол след завръщането в Арсенал и първи във Висшата лига. Както е известно, французинът донесе победата на "топчиите" с 1:0 над Лийдс за ФА Къп още в първия си двубой, след което не се беше разписвал.

С три асистенции пък се отчете Тио Уолкот. Почетният гол за гостите, които от 43-ата минута останаха с човек по-малко след червения картон на Гаел Живе, реализира Мортен Гамст Педерсен. 30-годишният норвежец вкара за 1:1 в 32-ата минута от пряк свободен удар.

Победата изкачи Арсенал на 5-ото място във Висшата лига с актив от 40 точки. Блекбърн е на предпоследната 19-а позиция с 18 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 24 КРЪГ
04.02.12
15:00 ч.
Арсенал - Блекбърн 7:1
1:0 Робин Ван Перси (2), 1:1 Мортен Гамст Педерсен (32), 2:1 Робин Ван Перси (38), 3:1 Алекс Окслейд-Чембърлейн (40), 4:1 Микел Артета (51), 5:1 Алекс Окслейд-Чембърлейн (54), 6:1 Робин Ван Перси (62), 7:1 Тиери Анри (90+3)
Челси - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 139 мача, 40 победи за Челси, 41 равенства, 58 победи за Манчестър Юнайтед