Арсенал победи Манчестър Юнайтед с 1:0 в мач от 35 кръг на Висшата лига и по този начин изостана само на 6 точки от лидера в класирането. Успехът на "артилеристите" заплете борбата за титлата в английския елит, тъй като Челси е само на три точки от тима на Сър Алекс, а до края на шампионата остават три кръга. Българският нападател Димитър Бербатов започна като резерва в състава на “червените дяволи”, а четвърт час преди края замени Хавиер Ернандес.

През първата част двата отбора опитваха да стигнат до гол предимно с далечни удари. Изстрелите на Джак Уилшир и Нани обаче преминаваха в страни от вратата. В 39-ата минута Арсенал трябваше да получи дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Неманя Видич след центриране отдясно.

В 56-ата минута Аарън Рамзи откри резултата в полза на "артилеристите". Капитанът на Уелс се разписа с удар от границата на наказателното поле след асистенция на Робин ван Перси. Сър Алекс Фъргюсън опита да промени развоя на срещата и четвърт част преди края пусна в игра Димитър Бербатов, а Майкъл Оуен се появи на терена в 85-ата минута.

Три минути преди края Манчестър Юнайтед имаше претенции за дузпа заради нарушение на Гаел Клиши срещу Оуен на границата на наказателното поле. Крис Фой дори не отсъди фаул в полза на "червените дяволи".

"Червените дяволи" допуснаха гол за първи път от четири мача и позволиха на Арсенал да запише първата си победа срещу тях от 8 ноември 2008 г. Оттогава Манчестър Юнайтед имаше шест победи и едно равенство срещу отбора на Арсен Венгер./БЛИЦ

1:0 Аарън Рамзи (56)

Арсенал:
53.Войчех Шчесни, 3.Бакари Саня, 6.Лоран Кошчиелни, 20.Йохан Джуру (68-18.Себастиан Скилачи), 22.Гаел Клиши, 8.Самир Насри (46-23.Андрей Аршавин), 14.Тио Уолкът (78-27.Еманюел Ебуе), 16.Аарън Рамзи, 17.Александър Сонг, 19.Джак Уилшир, 10.Робин ван Перки
Резерви: 13.Йенс Леман, 18.Себастиан Скилачи, 27.Еманюел Ебуе, 28.Киърън Гибс, 23.Андрей Аршавин, 29.Маруан Шамах, 52.Никлас Бенднер

Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 3.Патрис Евра, 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 20.Фабио да Силва, 8.Андерсон (55-25.Луис Антонио Валенсия), 13.Парк Джи-Сунг, 16.Майкъл Карик (85-7.Майкъл Оуен), 17.Нани, 10.Уейн Рууни, 14.Хавиер Ернандес (74-9.Димитър Бербатов)
Резерви: 29.Томаш Кушчак, 12.Крис Смолинг, 21.Рафаел да Силва, 22.Джон О`Шей, 25.Луис Антонио Валенсия, 7.Майкъл Оуен, 9.Димитър Бербатов

Лондон, "Емирейтс" - 60 107 зрители
Съдия: Крис Фой
Жълти картони: Александър Сонг (Арсенал); Уейн Рууни, Парк Джи-Сунг, Фабио да Силва (Манчестър Юнайтед)

АНГЛИЯ - ВИСША ЛИГА, 35 КРЪГ

От 30 април (събота)
Блекбърн - Болтън 1:0
1:0 Мартин Олсон (20)

Блекпул - Сток Сити 0:0

Съндърланд - Фулъм 0:3
0:1 Гаел Какута (33), 0:2 Саймън Дейвис (61), 0:3 Саймън Дейвис (73)

Уест Бромич - Астън Вила 2:1
0:1 Абдулайе Мейте (4-автогол), 1:1 Питър Одемвинге (60), 2:1 Юсуф Мулумбу (84)

Уигън - Евертън 1:1
1:0 Чарлс Нзогбиа (20), 1:1 Лейтън Бейнс (78-дузпа)

Челси - Тотнъм 2:1
0:1Сандро (19), 1:1 Франк Лампард (45), 2:1 Саломон Калу (89)

От 1 май (неделя)
Бирмингам - Уулвърхемптън 1:1
0:1 Стивън Флетчър (7-дузпа), 1:1 Себастиан Ларсон (27)

Ливърпул - Нюкасъл 3:0
1:0 Макси Родрикес (10), 2:0 Дирк Каут (59-дузпа), 3:0 Луис Суарес (65)

Арсенал - Манчестър Юнайтед 1:0

ПРЕДСТОЯЩИ

На 1 май (неделя) от 18:10 часа
Манчестър Сити - Уест Хям (Диема)
Баланс: 85 мача, 39 победи за Манчестър Сити, 13 равенства, 33 победи за Уест Хям

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.