Българските национали Стилиян и Мартин Петров претърпяха загуби в Англия.

Астън Вила отстъпи с 1:2 при гостуването си на Уест Бромич от 35-ия кръг на Висшата лига. Стенли започна титуляр, а в 86-ата минута отстъпи мястото си на младия халф Марк Олбрайтън.

Петров и съотборниците му поведоха в резултата още в 4-ата минута след автогол на Абдулайе Мейте. До края обаче домакините стигнаха до трите точки след попадения на Питър Одемвинге в 60-ата и Юсуф Мулумбу в 84-ата минути.

Мартин Петров се появи като резерва при загубата на Болтън с 0:1 като гост на Блекбърн. Марто влезе на "Иууд Парк" в 68-ата минута, заменяйки Йохан Елмандер. Победното попадение за домакините вкара Мартин Олсон в 20-ата.

АНГЛИЯ - ВИСША ЛИГА, 35 КРЪГ

От 30 април (събота)
Блекбърн - Болтън 1:0
1:0 Мартин Олсон (20)

Блекпул - Сток Сити 0:0

Съндърланд - Фулъм 0:3
0:1 Гаел Какута (33), 0:2 Саймън Дейвис (61), 0:3 Саймън Дейвис (73)

Уест Бромич - Астън Вила 2:1
0:1 Абдулайе Мейте (4-автогол), 1:1 Питър Одемвинге (60), 2:1 Юсуф Мулумбу (84)

Уигън - Евертън 1:1
1:0 Чарлс Нзогбиа (20), 1:1 Лейтън Бейнс (78-дузпа)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 30 април (събота) от 19:30 часа
Челси - Тотнъм (Диема)
Баланс: 125 мача, 52 победи за Челси, 30 равенства, 43 победи за Тотнъм

На 1 май (неделя) от 14:00 часа
Бирмингам - Уулвърхемптън
Баланс: 119 мача, 36 победи за Бирмингам, 27 равенства, 56 победи за Уулвърхемптън

Ливърпул - Нюкасъл (Диема)
Баланс: 149 мача, 71 победи за Ливърпул, 37 равенства, 41 победи за Нюкасъл

На 1 май (неделя) от 16:05 часа
Арсенал - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 183 мача, 66 победи за Арсенал, 42 равенства, 75 победи за Манчестър Юнайтед

На 1 май (неделя) от 18:10 часа
Манчестър Сити - Уест Хям (Диема)
Баланс: 85 мача, 39 победи за Манчестър Сити, 13 равенства, 33 победи за Уест Хям

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.