Ливърпул се озова в Зона Европа след победа с 3:0 над Нюкасъл в мач от 35 кръг на Висшата лига. Успехът изкачи “червените” на пето място, откъдето изместиха Тотнъм.

Тимът на Кени Далглиш доминираше в мача и взе аванс в резултата още в 10-ата минута, когато Макси Родригес се разписа след удар от воле.

Нюкасъл се бореше за изравнително попадение през следващите 50 минути, но тогава Майк Уилямсън фаулира Луис Суарес в наказателното поле. Дирк Каут бе точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

Само шест минути по-късно уругваецът се разписа след асистенция на Каут. В последните 20 минути в игра за Ливърпул се появи бившият нападател на Нюкасъл Анди Керъл.

Уулвърхемптън пропусна възможността да се изкачи над Зоната на изпадащите, след като направи само 1:1 при гостуването си на Бирмингам. Домакините играха близо един час с човек по-малко заради червения картон на Крейг Гарднър.

Стивън Флетчър даде аванс на “вълците” още в 7-ата минута. Той превърна в попадение отсъдената за нарушение срещу Стивън Уорд дузпа. Себастиан Ларсон изравни 20 минути по-късно. Малко преди това той уцели напречната греда./БЛИЦ

АНГЛИЯ - ВИСША ЛИГА, 35 КРЪГ

От 30 април (събота)
Блекбърн - Болтън 1:0
1:0 Мартин Олсон (20)

Блекпул - Сток Сити 0:0

Съндърланд - Фулъм 0:3
0:1 Гаел Какута (33), 0:2 Саймън Дейвис (61), 0:3 Саймън Дейвис (73)

Уест Бромич - Астън Вила 2:1
0:1 Абдулайе Мейте (4-автогол), 1:1 Питър Одемвинге (60), 2:1 Юсуф Мулумбу (84)

Уигън - Евертън 1:1
1:0 Чарлс Нзогбиа (20), 1:1 Лейтън Бейнс (78-дузпа)

Челси - Тотнъм 2:1
0:1Сандро (19), 1:1 Франк Лампард (45), 2:1 Саломон Калу (89)

От 1 май (неделя)
Бирмингам - Уулвърхемптън 1:1
0:1 Стивън Флетчър (7-дузпа), 1:1 Себастиан Ларсон (27)

Ливърпул - Нюкасъл 3:0
1:0 Макси Родрикес (10), 2:0 Дирк Каут (59-дузпа), 3:0 Луис Суарес (65)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 1 май (неделя) от 16:05 часа
Арсенал - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 183 мача, 66 победи за Арсенал, 42 равенства, 75 победи за Манчестър Юнайтед

На 1 май (неделя) от 18:10 часа
Манчестър Сити - Уест Хям (Диема)
Баланс: 85 мача, 39 победи за Манчестър Сити, 13 равенства, 33 победи за Уест Хям

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.