Уулвърхемптън "хвърли бомбата" и изненадващо победи с 2:1 Манчестър Юнайтед, нанасяйки първо поражение на Димитър Бербатов и компания от началото на сезона във Висшата лига. Преди този мач "червените дяволи" имаха 15 успеха и 9 равенства, а "вълците" заемаха последното 20-о място в класирането.

Голмайсторът на Висшата лига Димитър Бербатов бе титуляр в гостуването на "Молиню", но този път не успя да се разпише. Митко остана на терена до 65-ата минута, когато отстъпи мястото си на Хавиер Ернандес. Българският нападател на няколко пъти стреля към вратата на домакините, но така и не преодоля стража Уейн Хенеси. Джони Еванс пък замени в последния момент получилия контузия на загрявката Рио Фърдинанд.

Срещу "вълците" избраниците на Сър Алекс Фъргюсън разочароваха феновете си с трагична игра. Логично се стигна до загубата и така Уулвърхемптън успя да сложи край на серията от 29 шампионатни мача без загуба за "червените дяволи".

Срещата започна отлично за Манчестър Юнайтед. Още в 3-ата минута Нани откри резултата със силен изстрел, след като преодоля Джордж Елокоби.

Домакините обаче бързо изравниха. В 10-ата точен за 1:1 бе Елокоби, засичайки с глава центрираната от корнер топка от Матю Джарвис.

"Вълците" стигнаха до пълния обрат в 40-ата минута, когато Кевин Дойл наказа Едвин ван дер Сар за 2:1. През втората част се очакваше "червените дяволи" да сътворят нов обрат след тези над Блекпул (3:2) и Саутхямптън (2:1), но този път нещата за Бербо и компания не се получиха.

В 78-ата минута Уейн Рууни имаше възможност да вкара изравнително попадение след разбъркване в наказателното поле на домакините, но ударът му бе блокиран. В 86-ата "червените дяволи" имаха претенции за дузпа, след като Евра опита центриране отляво, след което топката срещна ръката на Ронал Зубар в наказателното поле, но главният рефер подмина положението.

След загубата Манчестър Юнайтед остава на върха във Висшата лига с 54 точки. Вторият Арсенал е с 50, след като днес завърши 4:4 в драматично гостуване на Нюкасъл. Уулвърхемптън останаха на дъното въпреки победата си над "червените дяволи", като имат еднакви показатели с Уест Хям и Бирмингам - по 24 точки. /БЛИЦ

УУЛВЪРХЕМПТЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:1
0:1 Нани (3), 1:1 Джордж Елокоби (10), 2:1 Кевин Дойл (40)
Съставът на Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 21.Рафаел Да Силва, 15.Неманя Видич, 23.Джони Еванс (65-12.Крис Смолинг), 3.Патрис Евра, 16.Майкъл Карик (46-18.Пол Скоулс), 24.Дарън Флетчър, 11.Райън Гигс, 17.Нани, 9.Димитър Бербатов (65-14.Хавиер Ернандес), 10.Уейн Рууни

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 26 КРЪГ

От 5 февруари
Сток Сити – Съндърланд 3:2
0:1 Киърън Ричардсън (2), 1:1 Джон Карю (32), 1:2 Асамоа Гиан (48), 2:2 Роберт Хут (83), 3:2 Роберт Хут (90+3)

Нюкасъл - Арсенал 4:4
0:1 Тио Уолкът (1), 0:2 Йоан Джуру (3), 0:3 Робин Ван Перси (10), 0:4 Робин Ван Перси (26), 1:4 Джоуи Бартън (69-дузпа), 2:4 Леон Бест (83), 3:4 Джоуи Бартън (83-дузпа), 4:4 Шейк Тиоте (88)

Астън Вила - Фулъм 2:2
1:0 Джон Пенцил (12-автогол), 1:1 Андрю Джонсън (52), 2:1 Кайл Уокър (72), 2:2 Клинт Демпси (78)

Евертън - Блекпул 5:3
1:0 Луи Саха (20), 1:1 Алекс Баптист (37), 2:1 Луи Саха (47), 2:2 Джесън Пънчиън (62), 2:3 Чарли Адам (64), 3:3 Луи Саха (76), 4:3 Джърмейн Бекфорд (80), 5:3 Луи Саха (84)

Манчестър Сити - Уест Бромич 3:0
1:0 Карлос Тевес (17-дузпа), 2:0 Карлос Тевес (22), 3:0 Карлос Тевес (39-дузпа)

Тотнъм - Болтън 2:1
1:0 Рафаел ван дер Ваарт (6-дузпа), 1:1 Даниел Стъридж (55), 2:1 Нико Кранчар (90+2)

Уигън - Блекбърн 4:3
0:1 Джейсън Робърт (23), 1:1 Джейми Маккарти (35), 2:1 Уго Родалега (50), 3:1 Джейми Маккарти (56), 3:2 Кристофър Самба (58), 4:2 Бен Уотсън (65-дузпа), 4:3 Дейвид Дън (81-дузпа)

Уулвърхемптън - Манчестър Юнайтед 2:1