Клинт Демпси вкара гол за Фулъм 12 минути преди края и спечели на “котиджърс” равенството 2:2 като гост на Астън Вила в мач от 26 кръг на Висшата лига.

Българският национал Стилиян Петров започна титуляр за “виланите” и остана на терена до 83-ата минута, когато бе заменен от Марк Олбрайтън. Стенли се отчете с асистенция за второто попадение във вратата на гостите.

Автогол на Джон Пенцил в 12-ата минута даде аванс на домакините, след като ганайският национал се разписа с глава в собствената си врата след центриране на Стюърт Даунинг.

В началото на второто полувреме гостите стигнаха до изравнителен гол, когато Андрю Джонсън се оказа най-съобразителен, след като Брад Фридел изби удар на Стив Сидуел.

В 72-ата минути Кайл Уокър върна аванса на Астън Вила с удар от 30 метра, след като получи топката от Стилиян Петров. Но само 6 минути по-късно Клинт Демпси отново изравни резултата. Това бе 10-ия гол на американеца от началото на сезона.

Мартин Петров игра 13 минути за Болтън при загубата с 1:2 като гост на Тотнъм. Българинът започна като резерва, но се появи на терена на мястото на Матю Тейлър.

Успехът на “шпорите” дойде с гол на Нико Кранчар в добавеното време. Рафаел ван дер Ваарт даде аванс на домакините в 6-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Кевин Дейвис.

Три минути по-късно холандецът пропусна друг 11-метров наказатален удар. В 55-ата минута Даниел Стъридж изравни резултата с удар под плонжа на Еурельо Гомеш.

Джърмейн Джинъс удари гредата по време на финалния натиск на Тотнъм, който доведе до победния гол на Кранчар след удар от 25 метра./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 26 КРЪГ

От 5 февруари
Сток Сити – Съндърланд 3:2
0:1 Киърън Ричардсън (2), 1:1 Джон Карю (32), 1:2 Асамоа Гиан (48), 2:2 Роберт Хут (83), 3:2 Роберт Хут (90+3)

Нюкасъл - Арсенал 4:4
0:1 Тио Уолкът (1), 0:2 Йоан Джуру (3), 0:3 Робин Ван Перси (10), 0:4 Робин Ван Перси (26), 1:4 Джоуи Бартън (69-дузпа), 2:4 Леон Бест (83), 3:4 Джоуи Бартън (83-дузпа), 4:4 Шейк Тиоте (88)

Астън Вила - Фулъм 2:2
1:0 Джон Пенцил (12-автогол), 1:1 Андрю Джонсън (52), 2:1 Кайл Уокър (72), 2:2 Клинт Демпси (78)

Евертън - Блекпул 5:3
1:0 Луи Саха (20), 1:1 Алекс Баптист (37), 2:1 Луи Саха (47), 2:2 Джесън Пънчиън (62), 2:3 Чарли Адам (64), 3:3 Луи Саха (76), 4:3 Джърмейн Бекфорд (80), 5:3 Луи Саха (84)

Манчестър Сити - Уест Бромич 3:0
1:0 Карлос Тевес (17-дузпа), 2:0 Карлос Тевес (22), 3:0 Карлос Тевес (39-дузпа)

Тотнъм - Болтън 2:1
1:0 Рафаел ван дер Ваарт (6-дузпа), 1:1 Даниел Стъридж (55), 2:1 Нико Кранчар (90+2)

Уигън - Блекбърн 4:3
0:1 Джейсън Робърт (23), 1:1 Джейми Маккарти (35), 2:1 Уго Родалега (50), 3:1 Джейми Маккарти (56), 3:2 Кристофър Самба (58), 4:2 Бен Уотсън (65-дузпа), 4:3 Дейвид Дън (81-дузпа)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 5 февруари

19:30 часа Уулвърхемптън – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 85 мача, 31 победи за Уулвърхемптън, 14 равенства, 40 победи за Манчестър Юнайтед