Сток Сити победи с 3:2 Съндърланд в първия мач от програмата на 26-ия кръг на Висшата лига, игран на "Британия стейдиъм".

Домакините на два пъти изоставаха в резултата, но в крайна сметка се добраха до трите точки. Още във 2-ата минута "черните котки" поведоха. Киърън Ричардсън вкара след асистенция на Асамоа Гиан. В 32-ата Джон Карю изравни за Сток Сити, а в 48-ата Гиан направи 2:1 за гостите.

В герой за домакините се превърна Роберт Хут, който блесна в края на мача и донесе трите точки на тима си. Той първо вкара за 2:2 в 83-ата минута, а в 3-ата минута на продължението реализира за крайното 3:2.

След днешния успех Сток Сити събра 33 точки в актива си и заема 9-ото място във временното класиране на Висшата лига. Съндърланд е на 6-ата позиция с 37 точки.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 26 КРЪГ
От 5 февруари
Сток Сити – Съндърланд 3:2
0:1 Киърън Ричардсън (2), 1:1 Джон Карю (32), 1:2 Асамоа Гиан (48), 2:2 Роберт Хут (83), 3:2 Роберт Хут (90+3)

17:00 часа Манчестър Сити – Уест Бромич
Баланс: 127 мача, 52 победи за Манчестър Сити, 26 равенства, 49 победи за Уест Бромич

17:00 часа Нюкасъл – Арсенал (Диема)
Баланс: 153 мача, 62 победи за Нюкасъл, 34 равенства, 57 победи за Арсенал

17:00 часа Тотнъм – Болтън (Нова Спорт)
Баланс: 85 мача, 37 победи за Тотнъм, 14 равенства, 34 победи за Болтън

17:00 часа Уигън – Блекбърн
Баланс: 11 мача, 2 победи за Уигън, 2 равенства, 7 победи за Блекбърн

19:30 часа Уулвърхемптън – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 85 мача, 31 победи за Уулвърхемптън, 14 равенства, 40 победи за Манчестър Юнайтед