Дербито на Манчестър между Сити и Юнайтед завърши без победител – 0:0. Димитър Бербатов бе титуляр  и изигра своя мач №100 за “червените дяволи”. Той имаше шанс да вкара красиво попадение през второто полувреме, но Джо Харт спаси. Митко бе на терена до 78-ата минута, когато бе заменен от Хавиер Ернандес.

Треньорите на двата тима Сър Алекс Фъргюсън и Роберто Манчини пуснаха по един нападател в стартовия състав. Срещата бе доминирана от тактиката, като отборите почти не даваха шанс на съперника в дефанзивен план, но и не играха много добре в офанзивен.

Все пак Юнайтед може да съжалява повече за изпуснатите 2 точки, макар че вратарят на Сити Джо Харт направи силен мач.

Първият точен удар бе в 14-ата минута, когато Нани стреля в ръцете на Джо Харт. В 25-ата минута домакините опитаха шанса си, като Бари подаде към Милнър в наказателното поле, но бранител успя да изчисти в корнер. Десет минути по-късно Тевес стреля страхотно с десния крак от пряк свободен удар, но Ван дер Сар спаси.

Пет минути преди края на първата част Бербатов успя да свали центрирана топка, но Харт се оказа по-предвидлив от съотборниците му.

Втората част започна с по-активна игра на гостите. В 57-ата минута „червените дяволи” организираха атака, Браун центрира отдясно към Бербатов, който пробва удар със странична ножица, но Харт бе на мястото си.

Чак в 86-ата минута Сити реши да потърси нещо повече от точка, Сабалета стреля с левия крак, но извън вратата. Това бе и последното по-интересно положение.

В класирането Юнайтед остава втори с 24 точки на четири от лидера Челси, който е с 28. Манчестър Сити има 21 точки и запазва четвъртата си позиция.

И докато болният Бербатов бе титуляр, лекувалият травма Мартин Петров бе резерва и не влезе в игра за Болтън при равенството 1:1 като гост на Евертън. Резервата Иван Класнич откри за гостите в 79-ата минута, но в 90-ата Бекфорд изравни./БЛИЦ

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 0:0

Манчестър Сити:
Бари, Боатенг (80 - Коларов), Коло Туре, Де Йонг, Яя Туре, Харт, Компани, Сабалета, Милнър (73 - Джонсън), Давид Силва, Тевес (90+4 - Адебайор)

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Рафаел да Силва (49 - Браун), Фърдинанд, Видич, Евра (68 - О`Шей), Флетчър, Скоулс, Карик, Нани, Бербатов (78 - Ернандес), Джи Сунг

Съдия: Крис Фой
Стадион: „Сити ъф Манчестър” - 47 679 зрители
Жълти картони: Скоулс, Браун (Юнайтед)

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ

От 9 ноември (вторник)
1:0 Роберт Хут (44), 2:0 Рикардо Фулър (71), 2:1 Кейт Фахи (74), 2:2 Камерън Джером (76), 3:2 Дийн Уайтхед (85)

Тотнъм – Съндърланд 1:1
1:0 Рафаел ван дер Ваарт (65), 1:1 Асамоа Гиан (67)

От 10 ноември (сряда)
Уест Хям – Уест Бромич 2:2
0:1 Одемвинге (38-д), 1:1 Паркър (43), 2:1 Пикион (50-д), 2:2 Ибанес (73)

Уигън – Ливърпул 1:1
0:1 Торес (7), 1:1 Родълидж (52)

Уулвърхемптън – Арсенал 0:2
0:1 Шамак (1), 0:1 Шамак (90)

Астън Вила – Блекпул 3:2
1:0 Даунинг (28), 1:1 Хареууд (45), 2:1 Делфуенсо (60), 2:2 Кембъл (87), 3:2 Колинс (89)

Челси – Фулъм 1:0
1:0 Есиен (30)

Нюкасъл – Блекбърн 1:2
0:1 Педерсен (3), 1:1 Керъл (47), 1:2 Робъртс (82)

Евертън – Болтън 1:1
0:1 Класнич (79), 1:1 Бекфорд (90)