Тотнъм не успя да победи Съндърланд на "Уайт Харт Лейн", като срещата от междинния кръг във Висшата лига завърши 1:1. Така "черните котки" минаха път на "шпорите", които вече изостават с 9 точки от лидера Челси. Вече в четвърти шампионатен мач Тотнъм не побеждава. Селекцията на Хари Реднап успя да спечели само два от шестте си двубоя на "Уайт Харт Лейн" от началото на сезона във Висшата лига.

"Шпорите" създадоха повече положения за гол, но успяха да вкарат само един в мрежата на Крейг Гордън.

В 18-ата минута Том Хъдълстоун нанесе силен изстрел, но топката се отби в напречната греда на вратата на Съндърланд.

Рафаел ван дер Ваарт откри в 65-ата минута след асистенция на Питър Крауч. Снажният нападател бе резерва, но се появи в игра в началото на втората част, заменяйки неубедителния Роман Павлюченко.

Радостта на Тотнъм обаче трая само 120 секунди. В 67-ата минута Асамоа Гиан реализира за 1:1, а до края не падна нов гол и двата отбора прибавиха само по 1 точка към актива си.

Преди изиграването на останалите двубои от 12-ия кръг Тотнъм е на 6-ото място с 16 точки, колкото има и Съндърланд. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ

От 9 ноември (вторник)
1:0 Роберт Хут (44), 2:0 Рикардо Фулър (71), 2:1 Кейт Фахи (74), 2:2 Камерън Джером (76), 3:2 Дийн Уайтхед (85)

Тотнъм – Съндърланд 1:1
1:0 Рафаел ван дер Ваарт (65), 1:1 Асамоа Гиан (67)

ПРЕДСТОЯЩИ

На 10 ноември (сряда)
21:45 часа Уест Хям – Уест Бромич
Баланс: 74 мача, 30 победи за Уест Хям, 11 равенства, 33 победи за Уест Бромич

21:45 часа Уигън – Ливърпул
Баланс: 10 мача, 1 победа за Уигън, 2 равенства, 7 победи за Ливърпул

21:45 часа Уулвърхемптън – Арсенал (Диема 2)

Баланс: 134 мача, 69 победи за Евертън, 30 равенства, 35 победи за Болтън

22:00 часа Манчестър Сити – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 142 мача, 37 победи за Манчестър Сити, 48 равенства, 57 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.